Dosya OT/VT 02 MART 2015 / 09:22

İş hayatında mobil devrim yaşanıyor

Son birkaç yıldır iş hayatında mobil devrim yaşanıyor. Akıllı telefonlar ve tabletlerden sonra nesnelerin interneti gibi kavramlarla birlikte mobil cihazların sayısı her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda mobil uygulamaların da kapsamı giderek genişliyor. Birçok şirket için mobil cihazlar her geçen gün daha da vazgeçilmez hale geliyor.

Mobil cihazlar ve bu cihazlar üzerinde çalışan uygulamalar kullanıcılara da bilgiye her yerden her zaman istedikleri şekilde ulaşabilmeleri gibi çok önemli avantajlar sağlıyor. Bu da çalışanların daha verimli ve üretken hale gelmelerini mümkün kılıyor. Müşteriler ise ürün ve hizmetlere haftanın her günü 24 saat boyunca erişebiliyor. Kullanıcılar da mobil cihazları ve uygulamaları tamamen benimsemiş durumda. Kullanıcılar mobil uygulamaları kullanarak ürün ve hizmetler satın alabiliyor, hava ve yol durumu gibi bilgileri yola çıkmadan ya da yoldayken alabiliyor, çeşitli kamu ve belediye hizmetlerini mobil cihazlarından alabiliyor. Bu örnekleri çoğaltmak oldukça kolay.

Diğer taraftan uygulama sayısı ve içeriği de büyük bir hızla artıyor. Özellikle Apple ve Google’ın uygulama pazarlarında şu an milyonlarca ücretli ve ücretsiz uygulama bulunuyor. Mobil iş uygulamaları da her geçen gün artıyor. Hali hazırda bilgisayarlarda ve web üzerinden kullanılan uygulamaların mobil sürümleri çıkmaya devam ediyor. Bu da uygulamaların çok daha geniş kitlelere ulaşabilmesini sağlıyor.

OT/VT teknolojileri şu anda iş hayatını yönlendiren teknolojilerin başında yer alıyor. Verilerin depolanması, bu verilerin bir merkezde belli bir yapıda tutulması ve uzaktan erişim ile yönetilebilmesi şirketler için en önemli konu başlıklarından biri haline geldi. Günümüzde Bulut Bilişim, M2M (Makineler Arası İletişim) ve mobil takip sistemleri teknolojileri her zamankinden daha da fazla gündemde. Şirketler bu teknolojileri kullanarak hem zamandan kazanıyorlar hem de şirket içi giderlerini düşürerek, birden fazla kalemde tasarruf ediyorlar. Gelecek için hedef, bu teknolojilerin hayatın her alanında kullanılabilecek hale gelmesi ve yaygınlaşması.

 
ETİKETLER : 1011

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics