Dosya OT/VT 02 MART 2015 / 09:22

KOBİ’leri Gerçek Zamanlı İşletme’lere dönüştürüyoruz

KOBİ’lerin işlerini büyütmelerinde altyapı maliyetlerine katlanmadan verilerini yedekleyebilmeleri, işlerini, araçlarını, makinelerini her yerden anlık takip edebilmeleri kritik bir önem taşıyor. Kısaca bilgiye ve işlerine her an her yerden erişmeleri gerekiyor. Turkcell olarak biz, iş süreçlerini mobil teknolojilerin katkısıyla sürdürerek yeni dünyada kazananlar arasında olmak isteyen müşterilerimiz için Gerçek Zamanlı İşletme yaklaşımını hayata geçirdik. Gerçek Zamanlı İşletme yaklaşımı da şirketlerin 3 temel alanının yeni nesil teknolojilerle gerçek zamanlı olarak yönetilmesi anlamına geliyor. Bunlardan ilki Mobil İşletme olmak, yani firmaların operasyonlarının tamamını ya da bir kısmını mekan ve zaman bağımsız olarak yürütebilmesi. Artık işletmelerimiz ölçeği ne olursa olsun işlerini her yerden mobil olarak sürdürebiliyor. Örneğin artık büro ya da atölyeye gitmeden elimizdeki yeni bilgisayarımız akıllı telefon ya da tablet aracılığıyla her yer artık bir işyeri haline dönüşüyor ve işler her yerden yapılabiliyor.  Turkcell, işletmelerin Mobil işletme dönüşümleri için gerekli olan başta hat, mobil internet ve uygulama gibi birçok hizmeti uçtan uça KOBİ’lerimizin hizmetine sunuyor.

İkincisi, şirketlerin müşterileri hakkında kendi operasyonları ile bilmeleri mümkün olmayacak bilgileri de kullanarak içgörü sahibi olması, en doğru teklifi, en doğru kitleyle, en doğru zamanda buluşturabilmesini sağlayan Gerçek Zamanlı Pazarlama. Bugün KOBİ’lerin pazarlama ve tanıtım bütçelerinin çok geniş olmadığını görüyoruz. Bunun yanı sıra yaptıkları tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde müşterilerine mesajlarının ulaşıp ulaşmadığına da emin olamıyorlar. Turkcell olarak gerçek zamanlı pazarlama ürünlerimizle KOBİ’lerimizin yanında oluyoruz. Doğru hedef kitleye doğru zamanda, gerçek zamanlı ulaşabilmelerini ve daha sonrasında başarı oranlarını ölçebilmelerini sağlıyoruz. Örneğin yeni hayata geçirdiğimiz kısa adı ZİM olan zengin içerikli mesaj ürünümüz sayesinde, KOBİ’lerimiz işlerini klasik mesajdan daha farklı bir şekilde müşterilerine gerçek zamanlı olarak anlatma şansına sahip olabilecek.

Üçüncüsü ise, firmaların operasyonlarını yönetebilmeleri için kurmaları zaruri olan bilgi işlem altyapılarını, yatırım yapmadan, servis modeli ile edinmeleri anlamına gelen Sıfır Altyapılı İşletme. KOBİ’lerin işlerini büyütmelerinde altyapı maliyetlerine katlanmadan verilerini yedekleyebilmeleri, işlerini, araçlarını, makinelerini her yerden anlık takip edebilmeleri kritik bir önem taşıyor. Kısaca bilgiye ve işlerine her an her yerden erişmeleri gerekiyor.  Ancak KOBİ’lerimiz altyapı maliyeti nedeniyle bu teknolojiyi kullanma konusunda çekinceli davranıyor. Halbuki KOBİ’lerimizin ürün ve servis maliyetlerini en aza indirerek bunları kullanmaları rekabette daha avantajlı olmalarının önünü açıyor. Biz “sıfır altyapılı işletme” konseptimiz altında müşterilerimize hiçbir alt yapı yatırımı yapmadan anahtar teslimi çözümler sunuyoruz. İşte bu ortamda KOBİ’ler, Turkcell olarak sunduğumuz hizmetlerden çok daha fazla yararlanarak maliyetlerini azaltabilir, işlerini büyütebilirler.

KOBİ’ler teknolojiyle elde edecekleri faydaların farkında olmalılar

KOBİ’ler, öncelikle teknolojiyle elde edebilecekleri faydanın farkında olmalı ve dijital dönüşüm süreçlerinde adımlarını bu bilinçle atmalılar. Bu anlamda henüz gidilecek mesafe olduğunu düşünüyoruz. KOBİ’ler, sunduğumuz hizmetlerden çok daha fazla yararlanarak maliyetlerini azaltabilir, işlerini büyütebilirler. Turkcell olarak biz, teknolojik farkındalık yolculuğunda KOBİ’lerin yanındayız. Şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak daha hızlı ve kârlı olmalarını sağlamak için onlara nasıl daha iyi destek olabiliriz diye düşündük ve bu amaçla İş’te Teknoloji Hamlesi vizyonunu geliştirdik. İş’te Teknoloji Hamlesi adını verdiğimiz toplantılarımızla da Anadolu’da bulunan işletmelerimizin ayağına giderek kendilerine teknolojik dönüşümün işlerinde nasıl fark yaratacağını anlatıyoruz.

Rekabette öne geçmenin temel şartı hızlı olmak

Küçük ve orta boy işletmelerin ekonomi içerisindeki yeri, bugün artık tartışılmaz hale geldi. Bugün bir ülkede KOBİ’lerin ulusal ve uluslararası rekabet gücü yüksekse, bu hem ekonomik hem sosyal anlamda kalkınmaya işaret ediyor. Bu noktada Turkcell olarak her zaman KOBİ’lerimizin yanındayız ve Turkcell’li şirketler için en kaliteli iletişim olanaklarını sunmanın yanı sıra iyi bir iş ortağıyız. Bugün dünyadaki hızlı değişime paralel olarak iş yapma şekilleri de değişiyor. Artık KOBİ’lerimiz rekabette öne geçmek için daha hızlı olmak durumunda. 4G ile birlikte işletmelerimiz ultra mobil genişbant internet erişiminin sağladığı yüksek kapasiteyle, bilgiye, her an her yerden ulaşarak, işlerini bulundukları yerden yapacak ve rekabette fark yaratacak.

Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş

 
ETİKETLER : 1011

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics