Dosya OT/VT 02 MART 2015 / 09:23

Kurumlar stratejik hedeflerini mobiliteye yaptıkları yatırımlarla yakalayacak

Veri miktarı her geçen gün inanılmaz bir şekilde artıyor. Son kullanıcı tarafında fotoğraflar, videolar ve müzik dosyalarının hacmi sürekli artış gösterirken, sosyal medya platformları, bu artışın ivmesini daha da artırıyor. Kurumsal tarafta ise bunlarla birlikte, yasalar gereği tutulması gereken kayıtlar söz konusu. Ayrıca bahse konu verilerin işlenmesi, anlamlı hale getirilip karar alma mekanizmalarına sunulması gerekiyor. Örneğin IDC verilerine göre, 2005 yılından 2020 yılına kadar verinin küresel hacmi 130 Exabyte'tan 40 trilyon Gigabyte'a çıkacak. Veri artışında internet erişimine sahip cihaz sayısının da büyük bir etkisi olduğunun altını çizmek gerekir. Bu konuda bir örnek verecek olursak, Morgan Stanley analistleri, 2020 yılında 75 milyar cihazın internete bağlı olacağını belirtiyorlar. Bu, muazzam bir sayı ve bu cihazların veri üretimine olan katkısı kesinlikle üzerinden düşünülmesi gereken bir konu. Bu noktada kurumların stratejik hedeflerini mobiliteye yaptıkları yatırımlarla yakalayacaklarını düşünüyoruz.

Teknolojinin etkin bir şekilde kullanımı şirketlere büyük avantajlar getiriyor

Günümüzde teknolojinin sağladığı avantajları yadsımamız olanaksız. Teknoloji ve kattığı avantajlar kurumlar için çok kritik bir öneme sahip. Dolayısıyla teknolojinin sunduğu faydalardan faydalanmayan, gelişmeleri takip etmeyen, kendini bu sürece ayak uyduramayan firmaların yoğun rekabette ayakta kalmaları neredeyse imkânsız.

Synology olarak sağladığımız yenilikçi çözümlerle veri depolama alanında köklü bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Kurumların ve son kullanıcıların iş performanslarını artıran NAS ürünlerimizin kullanımı kolay kullanıcı arayüzleri mevcut. Verimli ve kullanışlı bir deneyimi garanti altına alan ürünlerimiz, sahip olma maliyeti, enerji tasarrufu sağlaması gibi avantajlar ile birlikte çevikliği ve gücü de kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit
ETİKETLER : 1011

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics