Dosya OT/VT 02 ARALIK 2013 / 08:40

OT/VT hayatı yönlendiriyor

OT/VT ile ilgili tüm detaylar dosya sayfalarımızda.

OT/VT teknolojileri şu anda iş hayatını yönlendiren teknolojilerin başını çekiyor. Verilerin depolanması, bu verilerin bir merkezde belli bir yapıda tutulması ve uzaktan erişim ile yönetilebilmesi şirketler için en önemli konu başlıklarından biri haline geldi.

Şirketler veri yükünü nasıl en güvenli, en düşük maliyetli ve en hızlı şekilde saklayabileceği sorusunun yanıtını arıyor. Bu nedenle günümüzde Bulut Bilişim, M2M (Makineler Arası İletişim) ve mobil takip sistemleri teknolojileri her zamankinden daha da fazla gündemde. Şirketler bu teknolojileri kullanarak hem zamandan kazanıyorlar hem de şirket içi giderlerini düşürerek, birden fazla kalemde tasarruf ediyorlar. Gelecek için hedef, bu teknolojilerin hayatın her alanında kullanılabilecek hale gelmesi ve daha kısa sürede daha verimli iş yönetimi yapılmasını sağlayacak bu çözümlerin yaygınlaşması.
OT/VT (Otomatik Tanımlama/Veri Toplama) çözümlerinin görevi artık daha kapsamlı ve detaylı. Bunu verimlilik artışından başlayarak, müşteri memnuniyeti ve kendi alanındaki rekabet avantajına kadar götürebiliriz. Buradaki iş akışlarına bakarsak üretim sürecinin başından itibaren satış yapılan noktaya, hatta satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada bir OT/VT çözümü ihtiyacı doğdu diyebiliriz.
Son yıllarda bir yanda Honeywell’in önce Hand Held Products sonra da sırasıyla Metrologic, LXE ve son olarak Intermec’in satın alması öte yanda Motorola’nın Psion’u, Zebra’nın Laser Band’ı, Ingenico’nun ise Baracoda’yı satın alması dünya ölçeğinde lider şirketler gözünde OT/VT’nin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Buradan yola çıkarak OT/VT teknolojisindeki gelişmelerin artarak devam edeceğini, bu alana yatırım yapan büyük şirketlerin kendi katma değerlerini de ekleyerek yeni ufuklara doğru yöneleceklerini ve birkaç yıl sonra çok farklı ve çok gelişmiş bir OT/VT dünyasının bizleri beklemekte olduğunu öngörebiliriz.
ETİKETLER : Sayı:948

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics