Dosya OT/VT 13 TEMMUZ 2015 / 06:07

OT/VT sistemleri maliyet avantajı sağlıyor

Mobit Bilişim Genel Müdürü Erkan Oğur

İnsan kaynaklı yanlış veri girişlerini, hataları azaltarak iş gücünün verimli kullanılmasında önemli fayda sağlayan OT/VT sistemleri, süreçlerin interaktif biçimde işlenmesi sonucu gerçek zamanlı işlem ve raporlama yapılabilmektedir.  Teknolojinin bu noktada doğru konumlandırılması ve doğru entegrasyonu önemlidir.

Kullanılan verinin büyüklüğü ve her an her yerden erişilebilir olması vazgeçilmez bir durum haline gelmiştir. Alternatif işletim sistemlerinin fiyat avantajı, kurumların TCO (Toplam Sahip Olma Maliyeti) konusunda farkındalıklarının artması ile birlikte sektörün hızla büyümesini bekleyebiliriz. Zaman ve çalışan tasarrufu bilgiyi toplama, veriyi işleme gibi unsurlar daha da önemli hale geldiği zaman OT/VT uygulamalarının önemi artacaktır.

OT/VT (Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama) sektörünün en yaygın uygulamalarından olan;  El Terminali, Barkod Okuyucu, Barkod Yazıcı, RFID Çözümleri, Dokunmatik POS PC, Panel PC ve Dijital Etiket  gibi birçok ürün grubu OT/VT uygulamalarında tercih sebebidir. Bu sektörde ihtiyaç duyulan hemen hemen her ürün grubunda Mobit Bilişim olarak varız.

OT/VT Sektöründe dünyada söz sahibi olan markaların;  Casio, Bixolon, Point Mobile, Sewoo, Aaeon, Hanasis, Hanshow Türkiye’deki yetkili dağıtıcısı, distribütörü ve servis sağlayıcısı konumundayız. Müşteri ihtiyaçlarına çözüm odaklı yaklaşma ve OT/VT sektörünün çözüm sağlayıcısı olarak devam etmekteyiz.

Altyapıya uygun ürün seçmek gerekiyor

OT/VT Uygulamalarında ürünlerin işletme tarafından kullanılan İşletme Kaynak Planlama Sistemine verileri aktarması için bir entegrasyon yazılımı gerekmektedir. Bunun için kullanılan altyapıya uygun ürünlerin seçilmesi ve entegrasyonun modellemesinin yapılması gereklidir. Bu bağlamda MOBİT satışını gerçekleştirdiği ürünlere, yazılım desteği de sağlamaktadır. Akıllı şebekelerde kullanılan donanımların üzerinde sahadaki süreçleri takip etmek için gerekli yazılım, müşteri talep ederse tarafımızdan ihtiyaca göre optimize edilerek geliştirilmektedir. Perakende Mağazacılıkta, aynı şekilde müşterinin tanımladığı iş süreçleri modellenerek yazılım desteği sağlanmaktadır. Buna benzer otopark çözümleri de ürün yelpazemizde yer almaktadır.

İş süreçlerinde verinin anlık olarak değerlendirilmesine ihtiyaç duyan kurumlar bu ürünlere daha yaygın şekilde yatırım yapmaktadırlar. Mobilite ve otomasyon tarafında ihtiyacı olan kurumlar işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla bizimle iş birliğine gitmeyi tercih etmektedirler. Utility (Akıllı Şebekeler), Satış, Sağlık Hizmetleri, Perakende, HORECA, SFA (Saha Satış Otomasyonu), FFA (Saha Servis Otomasyonu) Taşıma ve Lojistik  alanlarındaki talepleri karşılamaktayız.

 
ETİKETLER : 1030

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics