Dosya OT/VT 23 EYLÜL 2013 / 08:30

Veri toplayıp, tanımlayanlar bir adım öne çıkıyor

Verilerin şirketler için en değerli kaynak haline geldiği günümüz iş dünyasında otomatik veri toplayarak tanımlamaya olanak tanıyan OT/VT, pek çok sektör için hayati önem taşıyor. Üretirken maliyetini anlık ve hızlı hesaplayabilen, verimliliğini kontrol eden ve belli bir seviyenin üstünde tutan şirketlerin daha başarılı olduğu bu yeni pazarda, anlık toplanan verileri, merkezi sistemlere taşıyan OT/VT, şirketlerin birbirlerine karşı fark yaratabildiği önemli bir enstrüman halini alıyor.

Mobil cihazlar ve algılayıcılarla gerçek zamanlı süreçleri şeffaflaştıran bu yapı, şirketler için rekabet gücünün de kaldıracı oluyor. OT/VT’nin olanak sağladığı her kanaldan veri akışı ve bu verilerin analizi, iş süreçlerini bütünüyle kontrol eden, kendisini tanımayı başaran kurum ve şirketler yaratıyor. Nitekim yeni teknolojilerle ve gelişen ihtiyaçlarla yeniden şekillenen OT/VT uygulamalarının artan önemiyle birlikte kullanım alanı da her geçen gün genişliyor.
ETİKETLER : Sayı:939
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN