Bilişim Dünyası Oyun 25 TEMMUZ 2014 / 13:45

Asus, Strix GTX 750 Ti OC’yi tanıttı

ASUS, gücünü NVIDIA® GeForce® GTX™ 750 Ti grafik işlemciden alan, oyuncular için geliştirdiği yeni ekran kartı Strix GTX 750 Ti OC'yi tanıttı. Strix adı Antik Roma ve Yunanca "baykuş" kelimesinden gelmektedir. ASUS'un yeni oyun donanımı serisinin adı.

Ortamı iyi işitme görme ve hissedebilme yeteneğine sahip olma anlamına gelen Strix, en küçük hareketleri algılayarak duruma göre tepki vermeyi sağlıyor. Strix, ‘içgüdüler sayesinde hayatta kalmak’ anlamına geliyor.

Strix GTX 750 Ti OC, aksiyon oyunlarında soğuk, sessiz ve hızlı performans için DirectCU II, oyun sırasında mutlak sessizlik elde edebilmek ve Blu-ray filmler seyrederken arka plan gürültüsüyle rahatsız olmamak için 0dB soğutma teknolojisi gibi ASUS'a özgü teknolojilere sahip.

Yeni ekran kartı ayrıca fazla dayanıklılık ve soğutma için ASUS'a özgü Super Alloy Power bileşenler ve basit olduğu kadar esnek de olan hız aşırtma ve çevrimiçi akış aracı GPU Tweak gibi özellikler de içeriyor.

2GB yüksek hızlı GDDR5 video bellek ile donatılan Strix GTX 750 Ti OC, 1202MHz hıza çıkarılabiliyor.

Strix GTX 750 Ti OC, ASUS'a özgü DirectCU II soğutma teknolojisi ile donatıldı. Bu yenilikçi tasarım ile 6 mm'lik bakır soğutma boruları kartın grafik işlemcisine doğrudan temas ederek ısının hızla ve oldukça verimli bir biçimde dağıtılmasını sağlıyor. Yeni karttaki referansa kıyasla yüzde 190 daha geniş ısı dağılım alanına sahip radyatör, Strix GTX 750 Ti OC'nin yüzde 58 daha soğuk ve 3 kat daha sessiz çalışmasını sağlayarak düşük gürültü ile güçlü performans sunuyor.

1920 x 1080 piksele varan HD çözünürlükte ve 50°C'ye varan ortam sıcaklığında oyun oynarken Strix GTX 750 Ti OC fanını otomatik olarak kapatır, böylece oyun severler Counter Strike Online gibi oyunları mutlak sessizlikte (0dB) oynayabilirler.

Dayanıklılık ve performans için tasarlandı

Strix GTX 750 Ti OC, daha fazla dayanıklılık ve soğutma performansı elde etmek için Super Alloy Power bileşenler ile donatıldı. Katı kapasitörler, beton çekirdekli bobinler ve sertleştirilmiş MOSFET'lerin tümü, özel olarak formüle edilmiş malzemeler uygulanarak çok daha fazla gerilime dayanacak hale getirildi. Super Alloy Power teknolojisi sayesinde vızıldama sesi gibi gürültüler azalırken ekran kartının kullanım ömrü de referansa kıyasla iki buçuk kat artıyor.

Strix GTX 750 Ti OC ayrıca ASUS'a özgü bir araç olan GPU Tweak'e de sahip. Bu araç ile grafik işlemci hızlarına, voltajlara ve video-bellek saat hızlarına gerçek zamanlı olarak ince ayar yapabilirsiniz. Bu sayede hız aşırtma yapmak hem daha kolay hem de daha güvenli hale geliyor.

Üstelik GPU Tweak'in dahili streaming aracı sayesinde ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabilirsiniz; böylece diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebilirler. Dahası, streaming penceresine başlık, kayan metin, resim ve webcam görüntüleri de eklemek mümkün.

Tüm teknik özellikler için: www.asus.com

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics