Bilişim Dünyası Oyun 24 NİSAN 2014 / 13:10

Bağımsız oyunlardan müjde

AMD Radeon ürünleri için hazırlanan popüler oyun paketi “Never Settle Forever” içeriğinde yenilikler yapıldığını duyurdu. Oyunlar arasına “Murdered: Soul Suspect” ve bağımsız geliştiricilerin oyunları eklendi. “Never Settle Forever” promosyonu bugünden itibaren daha geniş bir AMD Radeon ekran kartı kullanıcı kitlesine açılarak R7 Serisi ekran kartlarından oyun tutkunlarına yönelik AMD Radeon  R9 295X2 modeline kadar kapsama sahip olacak. “Never Settle Forever” programı ilk kez AMD’nin giriş düzeyi ekran kartları olan AMD Radeon™ R7 250X, R7 250 ve R7 240 modellerini de kapsıyor.
AMD’nin “Never Settle Forever” programı, oyun tutkunlarını AMD Radeon  ekran kartlarını seçtikleri için bir dizi popüler oyuna erişim sağlayarak ödüllendirmeyi hedefliyor. Kullanıcılar, seçtikleri modele bağlı olarak AMD Radeon Reward kuponuyla üç adede kadar ücretsiz oyun alabiliyor. Kazanılan ücretsiz oyun adedi, Altın, Gümüş ve Bronz ödül kategorisine göre değişiyor.
“Büyük başarıya ulaşan ‘Never Settle Forever’ programımızı bir adım ileri götürerek, bundan bir yıl önce Birleşik Oyun Stratejisi ile verdiğimiz sözü tutmaktan gurur duyuyoruz” diyen AMD Grafik İş Birimi Genel Müdürü Matt Skynner, şöyle devam etti: “AMD’nin benzersiz grafik teknolojisi, sayıları giderek artan oyun geliştiricisi ortaklıklarımızla birleştiğinde, oyun sektörünü şekillendirdiğimizi ve sektöre öncülük yaptığımızı kanıtlıyor.”
Square Enix’in yakında piyasaya çıkaracağı “Murdered: Soul Suspect™”, ilk kez Radeon Altın ve Gümüş Ödül düzeylerinde kullanıcılara sunulacak. Yeni Nesil Grafik (GCN) mimarisi için geliştirilen oyun için verilecek şifrelerle, meraklıları oyunu Haziran 2014’te piyasaya çıktığında öncelikli olarak indirebilecek.

“Square Enix ve AMD arasındaki köklü işbirliğini, ‘Murdered: Soul Suspect’ ile bir adım ileri taşımaya heyecan duyuyoruz” diyen “Murdered: Soul Suspect” yapımcısı Naoto Sugiyama, sözlerini şöyle sürdürdü: “PC’de oyun tutkunlarına birinci sınıf deneyimler yaşatma kararlılığımız çerçevesinde, oyunun AMD’nin ‘Never Settle Forever’ programı kapsamına alınması bizim için büyük bir mutluluktur.”
AMD, “Never Settle Forever” programının kapsamına bağımsız oyun geliştiricilerin PC oyunlarını da kattı. “Indie Pack” adlı paketlerde iki oyun bir arada yer alıyor ve kullanıcılar ücretsiz oyun haklarından birini bu paketler yönünde kullanabiliyor. Paketlerdeki oyunlar arasında yer alanlardan bazıları:
• Stoic Studio tarafından geliştirilen ve Versus Evil tarafından yayınlanan “The Banner Saga”,
• ][, (Right Square Bracket Left Square Bracket) tarafından geliştirilen ve yayınlanan “Dyad”,
• Drinkbox Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan “Guacamelee!”,
• Drinkbox Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan“Tales from Space: Mutant Blobs Attack

“AMD’nin ‘Never Settle Forever’ programı kapsamında ilk sunulan bağımsız oyunlardan biri olarak ‘The Banner Saga’ oyunumuzun seçilmesi bizi çok heyecanlandırdı” diyen Versus Evil Genel Müdürü Steve Escalante, şöyle söyledi: “Radeon kullanıcıları sayesinde dünya çapında yeni kitlelere ulaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Drinkbox Studios kurucularından Graham Smith ise şöyle konuştu: “Oyunlarımız her yaştan oyun meraklıları tarafından büyük rağbet görüyor. ‘Never Settle Forever’ programına bağımsız oyun paketlerinin de katılması, giriş düzeyindeki AMD Radeon ekran kartları bile her iki oyunumuzda çok iyi performans sağlayabildiğinden, AMD ve Drinkbox Studios için çok önemli bir işbirliği fırsatıdır.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN