Bilişim Dünyası Oyun 07 TEMMUZ 2014 / 14:44

Crytek maddi olarak sıkıntıda mı?

Far Cry, Crysis ve Ryse serilerinin yapımcısı, video oyun ve 3D motoru geliştiricisi Crytek’in bir süredir çalışanlarının maaşlarını ödemediği konusunda etrafta söylentiler dolaşıyor.

 

Kotaku’nun haberine göre, Frankfurt ofisinde çalışanların maaşlarının zamanında ödenmediği , Ryse 2 gibi geliştirilmekte olan oyunların ise iptal edildiği belirtildi. Şirketin İngiltere stüdyosunda çalışanların maaşlarının geç ve eksik yatırıldığı doğrulandı. Buna karşılık olarak yaklaşık 100 Crytek İngiltere ofisi çalışanının şikayet mektubu yazıp evlerine gittiği söyleniyor. Çalışanlar, Crytek stüdyoları içerisindeki iletişim eksikliğinin büyük bir hayal kırıklığı yarattığını belirtiyorlar. Çalışanların işe gitmemesiyle birlikte yeni çıkacak oyunları Homefront: The Revolution’un kaderinin ise ne olacağı belirsiz.

Haberde, Frankfurt çalışanlarından bazıları Crytek kurucularından Cevat ve Avni Yerli’nin Ferrari arabalarını sürmeye devam ederken, kendilerinin birkaç aydır düzenli maaş alamadıklarını belirtiyor. Eski çalışanlardan biri ise pahalı koltuklara, laptop çantalarına, birinci sınıf uçak biletlerine ve daha bir çok şeye bir ton para harcandığını söylüyor.

Daha önce çıkan haberlere yanıt olarak Crytek haziran ayında yapılan Electronic Entertainment Expo’da böyle bir sorunları olmadığını belirtmişti. Ancak ne şirket ne de yayıncı Deep Silver yeni çıkan haberlerle ilgili bir yorum yapmadı.

 
ETİKETLER : Crytek

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics