Bilişim Dünyası Oyun 27 AĞUSTOS 2013 / 09:39

Gamescom fuarının ardındanOyun ve teknoloji alanında en önemli fuarlardan olan Gamescom 2013 bitti. Almanya’nın Köln kentinde bu yıl beşincisi düzenlenen fuar, pek çok yeni ürün ve tanıtımın gerçekleşmesiyle son buldu. Katılımın yüksek olduğu fuarda en çok ses getiren tanıtımlar PS4, XBoxOne ve NintendoWii oldu.

Oyun platformları

Pek çok platform için özel tasarlanmış oyunların olması, oyun severleri memnun etti. PS4, XBoxOne ve NintendoWii oyun konsollarının tanıtımları yapıldı ve kullanıcılar tarafından denendi. Yeni konsollar ve onlar için geliştirilmiş yeni oyunlar da fuar katılımcılarından rağbet gördü. Yenilenen oyunlarla ilgili olarak genel yorum, oyunların önceki sürümlerindeki keyfini bozmamaya çalışarak bazı grafik yenilemeleri yapılmış ancak çok ciddi yenilikler olmadığı yönünde. PC teknolojileri adına FRP ve strateji oyunları hızlı teknolojik seçeneklerinin arttı. Fuarda PC dünyasının yeni ve hızlı teknolojileriyle strateji ve FRP oyunlarının da geliştirilmişti ve sevenlerine sunuldu.Fuarda League of Legends gibi pek çok oyuncunun eş zamanlı katılabildiği çevrim içi turnuvalar düzenlendi. Onlarca kişinin katıldığı takımlar dev ekranlarda ilgiyle izlendi. Xbox Oyun Geliştiricisi Clint Bundrick uzun zamandır pc ve oyun konsolları arasında yaşanan rekabetin farkında olduklarını ancak artık konsolların oyun alanında belirgin farkla önde olduğunu ifade etti.

Yeni ürünler

Gamescom’da en çok ses getiren tanıtımlar PS4, XBoxOne ve NintendoWii oldu. Oyun konsollarının gördüğü ilginin yanı sıra katılımcılar pek çok yeni ürün ve donanıma da ilgi gösterdiler. Oyunseverlerin uzun zamandır beklediği Diablo 3, Final Fantasy 15 ve Destiny, Battlefield 4, Assasin's Creed 4, Need for Speed Rivals, Call of Duty, Batman ve FIFA gibi oyunların yeni sürümleri tanıtıldı. Bu oyunlar için tasarlanmış teknolojik donanım ve ekipman ziyaretçilere sunuldu. Özellikle araba yarış modülleri için tasarlanan koltuk, direksiyon, kumanda gibi tamamlayıcılar ilgi gördü. Üçyüzkırkbin kişinin ziyaret ettiği fuarda 635 marka katılmıştı. Özellikle oyunları denemek isteyen katılımcılar, sabah erken saatlerde katılmayı tercih ettiler. Türk katılımcıların da olduğu fuarda, Crytek firmasının genel müdürü Avni Yerli, Microsoft firmasıyla işbirliği yaptıklarını bildirdi. Avrupa, Amerika ve Türkiye için önümüzdeki aylarda yapacakları tanıtımın dağıtım platformunun Gface ve Warface, Türkçe olacağının haberini verdi.
ETİKETLER : fuar gamescom Oyun

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics