Bilişim Dünyası Oyun 01 ŞUBAT 2013 / 16:24

Grand Theft Auto V sonbahara kaldı

Yapımcılarının açıklamasına göre, 2013’ün en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olan Grand Theft Auto V’in çıkış tarihi Eylül ayına ertelendi.

Önümüzdeki Mart ayında piyasaya çıkması beklenen GTA V, Rockstar'ın açıklamasına göre en erken 17 Eylül tarihine ertelendi. Şirket, internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre bu gecikmenin birçok oyuncu üzerinde hayal kırıklığı yarattığının farkında olduklarını fakat oyunda yapılacak olan geliştirmeler için bu süreye değeceği açıklandı.

The Telegraph'ın haberine göre, Los Angeles’in sanal bir versiyonu olan Los Santos’da geçecek olan yeni oyunda, serinin eski oyunlarından farklı olarak üç farklı ana karakterin hikayesi işlenecek. Rockstar’ın Edinburg stüdyolarında geliştirilen oyunda, görev yapısı, şehir tasarımları ve özgürlük açısından eski oyunlarla aynı sistem üzerine kurulacak. GTA V aynı zamanda tamamı grafiksel olarak modellenmiş ve oyuncular tarafından keşfedilebilir bir okyanus alanına sahip olacak.

Michael isminde emekli bir banka soyguncusu, Trevor isimli bir suçlu ve Franklin ismindeki bir araba satıcısının hikayelerinin işleneceği oyunda, oyuncular karakterler arasında istediği zaman geçiş yapabilecek.

Dünya çapında başarı sağlayan GTA serisinin 2008 yılında piyasaya sürülen dördüncü oyunu satışa çıktığı ilk günde 3 milyon 600 bin kopya satarak, ilk hafta içerisinde 500 milyon dolar hasılat yaptı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN