Bilişim Dünyası Oyun 07 ŞUBAT 2013 / 09:57

Kaç sene yaşayacaksınız ?

Tartı Medikal’in akıllı telefonlar için hazırladığı oyun ile yaşam standartlarının ömür süresine etkisi düzenli olarak takip edilebiliyor.


Ömürmetre adı verilen oyun, uluslararası kabul görmüş bir hesaplama yöntemi olan vücut kitle indeksi ile birlikte ideal kilo ve obezite derecesi ölçümlerinin de yapılabilmesini sağlıyor. Kullanıcılar, beslenme alışkanlıkları, uyku süresi, yaş, alınan günlük kalori, kilo, boy, stres derecesi gibi değişkenleri uygulamaya girerek ömür yaşı, ideal kilo ve obezite derecelerini öğrenebiliyorlar.  Ayrıca kişiler yaşam standartlarını değiştirdikçe bilgilerini yenileyerek bu değişikliklerin etkilerini takip edebiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN