Bilişim Dünyası Oyun 22 MART 2013 / 12:16

Mobil oyun pazarı hareketleniyor2008 yılından bu yana internet girişimcileriyle yatırımcıları buluşturan Etohum’un yatırım şirketi Etohum AŞ, Türkiye’nin gelişmekte olan mobil oyun piyasasını, Etohum 40 girişimlerinin en başarılı isimlerinden Clover Games ortaklığıyla canlandırıyor.

Bu yıl Etohum 15’in gözde girişimlerinden biri olan Türkiye’nin en genç oyun platformlarından Clover Games, artık Etohum AŞ’nin yüzde 10’luk ortaklığıyla daha hızlı büyüyecek ve yeni oyunu Candy Chain ile Türkiye’nin oyun pazarına hızlı bir giriş yapacak. Bu yılın ilk yarısında mobil platformlarda yayınlanması planlanan oyun, ’in dünyaya açılmasını ve küresel pazarda yer almasını sağlayacak.

Daha önce Bilişim Teknolojileri, CRM, savunma sanayi ve finans sektöründe iş tecrübesi edinen İTÜ’lü bilgisayar mühendisleri Metin Bayram, Yiğit Türkeri ve Murat Uğur Kurt tarafından kurulan Clover Games, dünya çapında oyunlar geliştirmeyi hedefleyen, Türkiye’deki oyun ekosisteminin en genç girişimlerinden biri.  

Bu yıl Etohum 15‘e seçilen Clover Games, yayınlandıktan sonraki bir ay içinde yarısı ABD kaynaklı 1 milyondan fazla indirmeye ulaşan Reveal the Maze adlı oyunla ön plana çıkmıştı. Ekip, dünya çapında ilgi gören bu oyuna, 2013 yılı içinde üç yeni oyun daha eklemeyi planlıyor.
ETİKETLER : Clover Games etohum
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN