Bilişim Dünyası Oyun 05 TEMMUZ 2013 / 16:24

Oyunda kazandıran girişimcilik

2008 yılında ODTÜ Teknokent bünyesinde kurulan ve sayısal oyun ve animasyon sektörlerinde Türkiye’nin ilk ve tek ön kuluçka merkezi olan “Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM)” kapılarını dördüncü kez genç girişimcilere açıyor. Bugüne kadar verdiği hizmetlerle 10 firmanın kurulmasına ve 1 milyon TL’den fazla destek almasını sağlayan yapıda hedef; sektördeki girişimciliği destekleyerek Türkiye’de sayısal oyun sektörünün gelişimine katkıda bulunmak.

Destekleme sürecinde, merkezde başvuru sahibi gruplara proje ve iş planı hazırlama desteğinden, danışmanlık ve finansal destek yönlendirmelere, teknik ve girişimcilik eğitimlerden, grupların çalışabilecekleri açık ofis alanlarına kadar birçok hizmet sunuluyor.

Turkcell Teknoloji, Microsoft, Intel ve Türk Ekonomi Bankası da ATOM ve gruplarını özel projelerle destekleyecek. Ayrıca iş ortaklarının yanı sıra Taleworlds, Pixofun, Zibumi, Panteon gibi Türkiye’nin öncü oyun firmaları gruplarla birebir çalışarak projelere koçluk desteği verecekler. ATOM girişimcileri ODTÜ Teknokent’in sunduğu mentorluk hizmetlerinden de yararlanacak. Girişimciler iş melekleri ağı METUTECH- BAN’dan da yararlanma fırsatı bulacaklar.

Başvuru için: http://odtuteknokent.com.tr/portal/faces/atom-navigation/home

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics