Bilişim Dünyası Oyun 27 HAZİRAN 2014 / 14:59

PlayStation TV sonbaharda çıkıyor

Sony’nin E3 Fuarı’nda görücüye çıkardığı uygun fiyatlı PlayStation TV sistemi, ultra ince boyutları (6,5cm × 10,5cm) ile bir televizyona bağlanabilen tüm PlayStation platformlarının en küçüğü olma özelliğini taşıyor. PS TV ile kullanıcılar çeşitli oyunlara ve geniş PlayStation içerik yelpazesine erişebilecek.

Sony Computer Entertainment Inc., kullanıcıların çeşitli oyun içeriklerinin ve PlayStation®4 (PS4TM) Remote Play’in tadını evlerindeki televizyonlar üzerinde kolaylıkla çıkarmasını sağlayacak olan PlayStation®TV’yi (PS TV), E3 Fuarı’nda görücüye çıkardı. Siyah renge sahip olacak olan PS TV, sonbaharda, Kuzey Amerika, Avrupa ve Pal bölgesinde, bağımsız sistem olarak piyasaya sürülecek.

PlayStation®Vita (PS Vita) taşınabilir eğlence sistemi ile aynı çip seti ve sistem yazılımının kullanıldığı PS TV, ultra ince boyutları (6,5cm × 10,5cm) ile bir televizyona bağlanabilen tüm PlayStation® platformlarının en küçüğü olma özelliğini taşıyor. Kuzey Amerika, Avrupa ve PAL bölgesindeki kullanıcılardan gelen talepleri karşılamak üzere, sistemi yeni bir isim ve renkte piyasaya sürecek olan Sony, sadece PS TV üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sunacak.

PS TV sisteminin ana özellikleri şöyle;

PlayStation®4 (PS4™) Remote Play

PS Vita’da olduğu gibi, PS TV de PS4™ Remote Play ve Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK®3 veya DUALSHOCK®4) destekliyor. Böylece, oturma odasındaki PS4™ kullanıcılarına, oyunlarını yatak odasındaki PS TV sistemi üzerinde oynamaya devam etme imkânı sağlanıyor. PS4™ kullanıcıları aynı zamanda PS4™ oyunlarının büyük bölümünü tadını adeta kendi PS4™ sistemleri üzerinde oynuyorlarmış gibi mükemmel çalıştırılabilirlik ile PS TV üzerinde de çıkarabiliyor.

 PlayStation™Now üzerinden PlayStation®3 

PS TV kullanıcıları, bu yılın sonunda Kuzey Amerika’da, daha sonraki bir tarihte de Avrupa ve PAL bölgesinde piyasaya sürülecek olan PlayStation™Now açık beta hizmetine de erişilebilecekler. PS TV kullanıcıları, Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK®3 veya DUALSHOCK®4) kullanarak gerçek zamanlı veri akışı ile PS3® oyunlarının tadını da rahatlıkla çıkartabilecekler.

İnternet üzerinden indirilebilen veya oyun kartları ile oynanabilen bir yazılım

Aralarında Disney Infinity: Marvel Super Heroes (Disney Interactive), Minecraft (Mojang/4J Studios), God of War®: Collection (SCE WWS), and Killzone™ Mercenary (SCE WWS) oyunlarının da bulunduğu seçkin PS Vita oyunları, PSP® (PlayStation®Portable) oyunları ve PS One classics oyunlarını içeren 1.000’i aşkın yazılımdan oluşan bir yelpaze sunuyor. Kullanıcılar, Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK®3 veya DUALSHOCK®4) kullanarak bu yazılımların tümünün keyfini sürebilecekler. Kullanıcılar PlayStation®Store üzerinden oyunları doğrudan sisteme indirebilecekleri gibi cihaza PS Vita oyun kartı da takabiliyorlar.

PS TV’nin özellikleri

  • PS TV kullanıcıları, yerel kablosuz Ad Hoc mod yoluyla PS Vita kullanıcıları ile birlikte oyun oynayabiliyorlar.

  • En fazla 2 DUALSHOCK®3 veya DUALSHOCK®4 kablosuz kumanda PS TV’ye bağlanarak, kullanıcıların PS One classics yazılımları arasından çok oyunlu oyunların tadını çıkartmasına izin veriyor.

  • PS TV kullanıcıların PlayStation®Store üzerinde bulunan film ve TV dizilerine erişmesine imkan verecek.

  • PS TV kullanıcıları,PlayStation®Plus gibi PS Vita sistemleri üzerinde kullanabildikleri hizmetlerin tamamına erişebiliyor.

  • Bellek Kartı üzerinde saklanan video veya fotoğraflar ya da PS Vita sisteminin “Tarayıcı”sı üzerinde oynatılan videolar, büyük televizyon ekranı üzerinde gösterilmek üzere PS TV’ye kolaylıkla aktarılabiliyor. Transfer sırasında, video oynatıcı uygulaması sayesinde PS Vita bir uzaktan kumanda da olarak kullanılabiliyor.


PlayStation®TV (PS TV) Ürün Bilgileri

 Ürün AdıPlayStation®TV (PS TV)
Logo 

 

 

 
RenkSiyah
Ürün koduVTE-1000 Serisi
Piyasaya çıkış tarihiSonbahar
Harici boyutlarYaklaşık 65,0 × 105,0 × 13,6 mm (uzunluk ×  yükseklik × kalınlık)
MassYaklaşık 110g
CPUARM® Cortex™-A9 çekirdek (4 çekirdek)
GPUIMG SGX543MP4+
Ana yuva ve bağlantı noktaları・PlayStation®Vita kart yuvası

・Bellek kartı yuvası

・USB bağlantı noktası (USB 2.0 Type A)

・HDMI çıkış (HDMI-CEC)

・LAN bağlantı noktası (10BASE-T, 100BASE-TX)

 
ETİKETLER : Playstation Sony

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics