Bilişim Dünyası Oyun 16 MART 2016 / 12:16

PlayStation VR için geri sayım başladı

Sony Computer Entertainment Inc. PlayStation®4 (PS4™) sistemini oyun deneyiminde bir üst seviyeye taşıyan PlayStation VR (PS VR) sanal gerçeklik sisteminin, küresel bazda çeşitli ülkelerde Ekim 2016’dan itibaren piyasaya sürüleceğini duyurdu. Sistem, Japonya’da 44 bin 980 yen, Kuzey Amerika’da 399 dolar, Avrupa ve Asya’da ise 399 avro ve 349 sterlinlik tavsiye edilen perakende fiyatı ile sunulacak.  PlayStation®VR’ın Türkiye’yi de kapsayan bölgesel çıkış tarihleri ve Türkiye satış fiyatı ise önümüzdeki dönemde açıklanacak.
Halen küçük bağımsız ekiplerden 2K Games, Electronic Arts Inc. ve Ubisoft gibi büyük stüdyolara kadar 230’un üzerinde geliştirici ve yayıncı, PS VR yazılımları üzerinde çalışıyor. Gerek bu geliştirici ve yayıncıların gerekse SCE Worldwide Studios’un çıkartmayı planladığı oyunların sayısı 160’ın üzerinde. Aralarında Eagle Flight (Ubisoft®), EVE: Valkyrie (CCP Games), Headmaster (Frame Interactive), Rez Infinite (Enhance Games), Wayward Sky (Uber Entertainment), RIGS: Mechanized Combat League, Tumble VR, Until Dawn: Rush of Blood ve PlayStation®VR WORLDS  (SCE WWS) adlı yazılımların da bulunduğu 50 oyunun bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca, DICE ve Lucasfilm de sadece PS VR’a yönelik tamamen yeni bir Star Wars™ Battlefront™ (Electronic Arts Inc.) oyun deneyimi üzerinde çalışıyor.  

İşbirlikleri de gelişiyor
Öte yandan, Sony Computer Entertainment yenilikçi teknoloji çözümleri sunmak ve PS VR’ın oyun geliştirme ortamını geliştirmek üzere çeşitli araç ve aracı yazılım şirketleri ile ortaklığa da gidiyor.
Sistem aynı zamanda kullanıcıların baş ünitesi takılıyken büyük bir sanal ekranın çok çeşitli içeriklerinin keyfini sürmesine imkân veren bir Sinematik moda da sahip. Sinematik mod için desteklenen içerikler arasında, standart PS4 oyun ve videolarının yanı sıra Share Play ve Live from PlayStation gibi çeşitli PS4 özellikleri de bulunuyor. Kullanıcılar aynı zamanda tümyönlü kameralar ile çekilen 360 derece fotoğraf ve videoları da, fiziksel olarak kendilerini kaydedilen sahnenin tam ortasında hissetmelerini sağlayacak PS4 Media Player üzerinden PS VR’da izleyebilecekler.
 
ETİKETLER : PlayStation VR Sony

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics