Bilişim Dünyası Oyun 07 MART 2014 / 10:33

PS4 6 milyon satıldı

57 ülkede 6 milyon PlayStation4 satıldı, 13,7 milyon yazılım indirildi.

PS4 yeni nesil oyun konsolunun dünya çapındaki satışları 6 milyon adeti aştı. PS4 yazılım satışları ise 2 Mart 2014 itibariyle dünya çapındaki perakende mağazalarında yapılan satışlar ve PlayStationStore indirmeleriyle  satılan 13,7 milyon adet yazılım ile güçlü bir grafik sergiliyor. PS4 sistemi, dünya çapında 57 ülkede kullanılıyor.

30’u aşkın heyecan verici oyun
En çok satan oyunlar arasında, dünya çapında 2,1 milyon adetlik satış rakamına ulaşan KILLZONE SHADOW FALL (SCE WWS), KNACK (SCE WWS), Call of Duty: Ghosts (Activision), FIFA14 (Electronic Arts), Battlefield 4 (Electronic Arts), ve Assassin’s Creed: IV Black Flag (Ubisoft Entertainment) de bulunuyor. Bağımsız geliştiriciler tarafından geliştirilen Contrast (Complusion Gams), Warframe (Digital Extremes) ve Don’t Starve: Console Edition (Klei Entertainment) gibi oyunlar da oyun severlerin büyük ilgisi ile karşılaştı. Bu portföye Metal Gear Solid V: Ground Zeroes , Kingdom Hearts Iii , Destiny , Watch_Dogs, The Witness , #Driveclub , Infamous Second Son  Ve The Order 1886 gibi  oyunlar da katılacak. 

Mevcut üyelerin yanı sıra, PS4 sahiplerinin yarısından fazlasının da PS Plus üyeliğinin avantajlarından yararlanıyor. Aboneler, oyunlarda özel indirimler, oyunların buluta kaydedilmesi ve üyelerin gerek SCE WWS gerekse üçüncü parti geliştirici ve yayıncıların popüler oyunlarının tam sürümlerini oynamasına izin veren “Instant Game Collection” gibi geniş bir yelpazeye yayılmış özelliklere hiçbir ek ücret ödemeksizin erişebiliyor. 

Uygulamalar canlandırdı

2 Mart itibariyle 3,6 milyondan fazla defa kurulumu yapılan PlayStationApp üzerinden PlayStation dünyası ile de temasa geçiyorlar. iPhone veya Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlere indirilebilen PlayStation App, kullanıcıların PlayStation Store üzerinden içerik satın almasına ve PSNSM üzerinden arkadaşları ile mesajlaşabilmesine imkan veriyor.

Kablosuz Kumanda Cihazı’nın üzerinde bulunan paylaş düğmesi ile 100 milyonu aşkın paylaşım yakalanırken Twitch ve Ustream çevrimiçi video gerçek zamanlı veri aktarım platformları üzerinden de PS4 sistemlerinden 3,6 milyon oyun yayını yapıldı. Oyun yayınları, 56 milyon izleme oturumu yarattı .

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Grup CEO’su Andrew House konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bugüne kadar PS4 sisteminin entegre sosyal yetenekleri ile ilgili aldığımız tepkiler olağanüstü oldu ve oyun severlerin dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar ile temasa geçmek, paylaşımda bulunmak, oyun oynamak ve bağlantı kurmak için bu eşsiz özelliklerden yararlanmasından son derece büyük bir heyecan duyuyorum. SCE olarak, PlayStation dünyasını, çığır açan oyunlardan oluşan büyüyen kütüphanesi ile genişletmeye ve sadece PS4 üzerinde mümkün olan daha fazla yenilikçi özellik ve hizmet sağlamaya devam edeceğiz.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics