Bilişim Dünyası Oyun 30 ARALIK 2013 / 12:36

Samsung, oyun konsolunu mobile döndürdü

Samsung, Galaxy serisinde oyun deneyimini artırmak amacıyla geliştirdiği Smartphone GamePad donanımı ve Mobile Console uygulamasını kullanıma sundu. Smartphone GamePad, tüketicilere her zaman, her yerde, eğlenceli, rahat ve üst düzey oyunlar oynama olanağı sağlıyor. Smartphone GamePad, kullanıcının Galaxy akıllı telefonunu veya tabletini anında portatif bir konsola hatta bir ev konsoluna dönüştürmesini sağlıyor. Üstün kaliteli donanımı, kolay taşımayı sağlayan tasarımı ve dayanıklı çerçevesi sayesinde GamePad, 4 inç’ten 6,3 inç’e çeşitli  büyüklüklerde mobil cihazlarla birlikte kullanılabiliyor.  HDMI kablo veya Allshare Screen Mirroring üzerinden televizyona bağlanabilen GamePad, akıllı telefonlar ve tabletler ile Bluetooth üzerinden de kolaylıkla bağlanabiliyor.

Galaxy Note 3, S4, Note II ve SIII gibi Android 4.3 işletim sistemiyle çalışan Samsung Galaxy cihazları için optimize edilmiş özellikler sayesinde, GamePad ile NFC (yakın alan iletişimi) arayüzü üzerinden  bağlantı kurulabiliyor ve “PLAY” butonu ile oyunlara daha hızlı erişilebiliyor. Kullanıcılar sadece “PLAY” düğmesine dokunarak Samsung’un yeni entegre oyun uygulaması olan Mobile Console’a kolaylıkla erişebiliyor. GamePad ile bütünleşik çalışan Mobile Console, kullanıcıların GamePad destekli oyunları satın almayı kolaylaştırıyor.

Oyunlar 
Mobile Console çok çeşitli kategorilerde birçok oyun sunuyor: “EA Need for Speed Most Wanted”, “Gameloft Asphalt 8: Airborne” gibi geleneksel yarış oyunlarının yanı sıra, “Gameloft Modern Combat 4: Zero Hour” gibi savaş oyunları, “SEGA Virtua Tennis Challenge” gibi spor oyunları ve “Ubisoft Prince of Persia: The Shadow and the Flame” gibi aksiyon oyunları, bu platformda yer alan örneklerden bazıları. Mobile Console, Samsung Apps üzerinden veya GamePad’in “PLAY” butonu kullanılarak indirilebiliyor. İlk kurulumda 35 özel oyunla birlikte gelen Mobile Console’a 2014’te çok sayıda yeni oyun eklenecek. Bazı Avrupa ülkelerinde hali hazırda satışa sunulan GamePad, Türkiyede Ocak 2014’te 219 TL’lik fiyat etiketi ile satışa sunulacak.
ETİKETLER : gamepad Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics