Dosya Özelleştirme sonrası Enerji Piyasası ve Bilişim Ge 01 ARALIK 2014 / 09:55

Enerji sektörü akıllanıyor

Özelleştirmeler ile birlikte bilişim teknolojileri yatırımlarındaki artış hızlanıyor.

Türkiye enerji sektöründe özelleştirmeler ile birlikte yeni yeni gelişmeler yaşanıyor, yeni yatırımlar gündeme geliyor. Bu gelişmelerin temel taşlarından bir tanesini de bilişim teknolojileri oluşturuyor. Hem enerji üretimi hem de dağıtımında bilişim teknolojilerinden yararlanmak isteyen şirketlerin, önümüzdeki dönemlerde bu yöndeki yatırımlarını artırması bekleniyor. Çünkü sektörün gelişmesi açısından bilişim teknolojileri olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Enerji şirketleri hem operasyonel süreçlerini iyileştirmek ve geliştirebilmek hem de müşterilerine sundukları hizmetin kalitesini artırabilmek amacıyla bilişimden yararlanacaklar.  Bu yatırımlar hem enerji sektörünün kamu ile iletişimi hem de bireysel ve kurumsal kullanıcıları ile bağlantıları açısından hayati önem taşıyor. İş sürekliliği, veri yönetimi, iş zekâsı ve sektöre özel gelişmiş CRM yapıları bu yatırımlarda ilk akla gelen başlıklar halini alıyor. Bunlar ve daha da çeşitlenen yatırımlar, enerji sektörünün iç yönetimi, paydaşları ile bilgi ve fikir paylaşımı, bireysel ve kurumsal müşterilere yönelik özel sunumlar yapabilmesi gibi avantajları da beraberinde getirecek.

 
ETİKETLER : 998

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN