Dosya Patronlar ve Yöneticiler Dijital Evrime Nasıl Hazı 29 OCAK 2017 / 12:42

​TÜM BİRİMLERİ ETKİLEYEN BİR YAPI SÖZ KONUSU

Dijital dönüşüm deyince ilk akla gelenler Nesnelerin İnterneti (IoT), büyük veri, bulut sistemler, sosyal medya ve mobilite oluyor. “Bu trendler hızlı gelişmekte ve hepsi kendi içinde ayrı endüstri haline geldi” tespitini paylaşan Poldy İK Sistemleri Genel Müdürü Kadri Demir’e göre, patronlar iş yaptıkları sektörle alakalı olarak bahsi geçen trendleri kurumlarındaki iş süreçlerine dahil edecek modeller oluşturup, geçiş sürecini planlamalı. “En basit olarak, kurumun tanıtımı için, çalışan markası oluşturmak için sosyal medya yönetimi her patronun ilgilenmesi gereken konular arasında olmalı” örneğini veren Kadri Demir, şöyle devam etti:
“Dijital dönüşüm, kurumdaki tüm birimleri etkileyen bir yapı oluşturmakta. Örneğin teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mobilitenin kurumlarda ve bireylerde kullanımı çok hızlı yaygınlaştı. Mobilite ile birlikte iş süreçlerini mobil platforma taşımak tüm birimleri etkileyecek ve yönetimi için yeni yaklaşımlar getirecek. Saha satış teşkilatı olan bir şirketin sipariş takibini eski usul yerine mobil cihazlardan alıyor olması ve yönetmesi, satış ve satışa bağlı ekiplerin tamamını etkileyecek. Ekibin tüm çalışma şeklini ve iş yapış şeklini değiştirecek.”
Dijital dönüşümün şirket ve patron için önemli olup olmadığı ve şirket içerisinde kullanılabilirliğine karar aşamasında yöneticilerin görüşleri ve geri bildirimleri büyük katkı sağlayacak. “Dijital dönüşüm; prensip olarak önce şirketteki patron, yönetici ve çalışanlar tarafından kabul edilip, benimsendiği takdirde hayata geçirilebilecek projelerdir” açıklamasını yapan Kadri Demir ekledi: “Birçok sürecin otomasyona alınmasını sağlar. İş yapış şekillerini kökten değiştirecek özelliklere sahiptir. Tüm bunların verimli ve kullanılabilir olması için şirketteki yönetim kademesi dahil tüm çalışanlar tarafından desteklendiği takdirde kullanımı mümkün olur.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics