Dosya Perakende Sektöründe Dijital Dönüşüm Sesleri 18 KASIM 2017 / 04:00

Ekonominin lokomotifi perakende sektörü

Perakende sektörü OTVT çözümleri ile satışı hızlandırıp, doğru ürünün doğru fiyatla satılmasını sağladı. “Perakende mağazalarının online satış siteleri de ürünlerin ve fiyatlarının tanıtılmasında hem perakende satışa hem de online satışa katkı sağlıyor” diyen Bilkur Genel Müdürü Zümral Erciyas, şu bilgileri verdi:
“Perakende sektörü ekonominin lokomotif sektörlerinden birisidir. Ekonomi iyi olduğu sürece perakende iyi iş yapar. Ekonominin sıkıntılı olduğu zamanlarda pek çok sektör yavaşlasa da perakende devam eder. Pek çok ürünün fiyatı ve özellikleri online olarak rahatça bulunduğu için fiyatlar daha istikrarlı olacaktır. Online satış siteleri ihtiyaçlarımızı, tercihlerimizi en yakınımızdan daha iyi biliyor ve takip ediyorlar. Bu datanın toplanması ise satıcıların plan yapmasını kolaylaştırıyor alıcıların da ihtiyaçlarını zamanında hatırlatıyor. Perakende sektöründe online alışveriş hızla artıyor. Bunda mobil cihazların sayısının artmasının, telekom, finans, BT şirketlerinin işbirliğinin katkısı büyük. Sonuçta bu işbirliğinin sonunda hepsi kazanıyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN