Dosya Perakende ve Lojistikte Dijital Dönüşüm 26 HAZİRAN 2018 / 11:00

Müşterilerin beklentilerinden kaçış yok!

Her sektörde yaşanan dijital dönüşüm perakende sektörünü de temelden değiştiriyor. Teknolojinin sunduğu olanaklar müşteri memnuniyetinden ödeme istemlerine bu sektörün her alanında devrim niteliğinde gelişmeler sağladı. “Perakende sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların da rekabet edebilmeleri ve öne geçebilmeleri için teknolojinin getirdiği yeniliklere ayak uydurmaları, müşterilerinin beklentilerine uygun dinamik çözümleri benimsemeleri artık kaçınılmaz bir zorunluluk” diyen İnnova İş Geliştirme Direktörü Sezgin Aslan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Türk Telekom iştiraki İnnova olarak ‘Perakende 360’ yaklaşımıyla sunduğumuz çözümlerle perakende sektörünün müşterileri ve tedarikçileriyle tüm iş süreçlerini en iyi şekilde yönetebilmelerini sağlıyoruz. Perakende 360 çözümlerimiz, vitrinden mağaza içi uygulamalara, kasa ve ödeme noktalarından arka ofise, altyapıdan Omni Channel uygulamalarına her ihtiyaca başarıyla yanıt veriyor. Yurtdışında da birçok prestijli kurum tarafından tercih edilen esnek teknoloji çözümlerimiz sayesinde perakende sektöründeki şirketler, tüm satış ve stok süreçlerini kolayca yürütebiliyor, performanslarını artırırken müşteri memnuniyetini de en üst düzeye çıkartıyor.

PayFlex Loyalty şirketlerin, hizmet sağlayıcıyı kurumların ve alışveriş merkezlerinin her türdeki finansal işlemleri için sunduğumuz ödüllü sadakat çözümüdür. İnnova olarak PayFlex platformu üzerine inşa ettiğimiz PayFlex Loyalty sadakat programı sayesinde kart sahibi müşterilere sürekli avantajlar sağlanarak marka imajını yükseltmek ve bağlılığı artırmak mümkün oluyor.

Şirketlerin, hizmet sağlayıcıyı kurumların ve alışveriş merkezlerinin her türdeki finansal işlemleri için sunduğumuz ödüllü sadakat çözümü olan PayFlex Loyalty, sağladığı dinamik tanımlama seçenekleri, tüm sadakat işlemlerinin farklı kanallar aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebilmesini sağlıyor.

Uçtan uca bir çözüm olarak tasarladığımız PayFlex Loyalty, dinamik kazandırma seçenekleriyle tüm sadakat işlemlerinin farklı kanallar vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. Esnek yapısı, sistemin dikey sektörlere özel çözümlere kolayca dönüştürülmesine de olanak tanıyor.

İnnova olarak bu alandaki uzmanlığımız ve sektör liderliğimizle, günümüzde perakende trendlerini takip etmenin ne denli önemli olduğunun farkında olan AVM, mağaza, sinema, showroom ve market gibi işletmelere özel kiosk ve digital signage çözümleri sunuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun en iyi donanım ve yazılım özelliklerine sahip özel çözümleri anahtar teslimi olarak sunuyoruz.”

Perakende mağazacılığa özel kiosk ve digital signage uygulamaları sayesinde tüketici ile doğrudan iletişim kurarak onlara en iyi şekilde ulaşılıyor. “Kurumlar dinamik görüntülerle dikkat çekici ve prestijli vitrinler oluşturabiliyor, her mağazaya farklı, özelleştirilmiş içerikler gösteriyor, içerik yönetimini tek noktadan ve anlık olarak gerçekleştirebiliyor, içeriklerini kolayca güncelleyebiliyor. Ayrıca yüksek kalite ve titizlik gerektiren içerik yönetimi konusunda da uzman ekibimizle müşterilerimize destek veriyoruz” diyen Sezgin Aslan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Mağazalarda dinamik görüntülerle dikkat çekici ve prestijli vitrinler oluşturmak, akıllı tabela çözümlerimiz sayesinde de tüm mağazalardaki tabelaların uzaktan kolayca açıp kapatılması ve tek noktadan yönetilmesi, tabelaların arıza durumunu ve güç tüketiminin anlık takibi,  tabela yönetiminin kolayca yapılması mümkün.

Tamamen yerli kaynaklar kullanarak geliştirdiğimiz bu çözümler sayesinde perakende sektöründe faaliyet gösteren kurumlar, yeni ürün ve kampanyaları en ilgi çekici şekilde müşterileriyle paylaşırken baskı ve uygulama masraflarından da kurtulabiliyor. Yine, bu çözümlerimiz sayesinde müşteriler kuyruk beklemek zorunda kalmıyor. Sunduğumuz Kiosk İnnova biletleme çözümleri ile sinemalarda, birkaç dokunuşla yer seçimi yapmak, nakit veya kredi kartıyla bilet satın almak, bileti bastırarak hemen salona geçmek mümkün.

Self-servis ekspres kasa çözümleri ile de market müşterileri hiç sıra beklemeden kasaya ulaşabiliyor, ürünlerin barkodlarını okutarak nakit ya da kredi kartıyla işlemlerini kolayca tamamlayabiliyor.

Giriş yüzdesi analitiği sayesinde mağazanın önünden geçen müşterilerin kaçının o mağazayı ziyaret ettiği, yapılan kampanya ve uygulamaların bu oranları nasıl etkilediğini görmek mümkün.

Dijital etiket çözümlerimiz sayesinde ürün fiyatlarını anlık ve merkezi olarak güncellemek, bu sayede dinamik kampanyalar düzenlemek, etiket basım ve isçilik maliyetini ortadan kaldırmak çok kolay. Mağaza içinde belirli bir zamanda en çok ziyaret edilen noktalar kolayca tespit edilebiliyor, ziyaretçilerin mağaza içindeki rotaları kolayca takip edilebiliyor. Böylece mağaza içi düzenlemelerin  en etkili şekilde yapılması sağlanıyor.

Perakende 360 ürün ailesi içinde yer alan Akıllı Satış Asistanı sayesinde kurumun ERP sistemi ile tam entegrasyon sağlanabiliyor, zincir mağazalar tek merkezden yönetilebiliyor, mağaza bazında stok ve satış hareketleri görüntülenebiliyor. Backoffice tarafında, kurum çalışanlarının ya da mağazalar arası oyunlaştırma senaryoları ile yapılan uygulamalar sayesinde motivasyon ve verimlilik en üst düzeye çıkartılabiliyor.”

Perakende 360 çözümlerinin, lojistik sektörünün temel bileşenleri arasında olan depo, stok ve tedarik zinciri yönetimini de içerdiğini kaydeden Sezgin Aslan, Bu çözümümüz sayesinde tedarik zincirinin her aşamasının kolayca yönetimi, mağaza ve depo stoklarının anlık takibi yapılabiliyor. Bu da tedarik zinciri maliyetlerinin minimuma inmesini ve verimliliğin en üst düzeye çıkartılmasını sağlıyor” dedi.

Sezgin Aslan, perakende sektörünün BT yaklaşımları konusunda ise şu açıklamalarda bulundu:

“Büyük bir hızla dönüşen perakende sektöründe faaliyet gösteren oyuncular için bu alanda rekabet edebilmenin yolu teknolojiyi doğru ve etkili bir şekilde kullanmaktan geçiyor. Perakende sektörünün ve fiziksel mağazaların önemlerini gelecekte de artırarak sürdüreceğine inanıyoruz. Mağazaların birer keşif ve deneyim merkezi haline geldiği günümüzde, müşterileri dijital çözümleri kullanarak perakende noktalarına çekmenin, onlara mağazalarda en iyi, hızlı, alışveriş deneyimleri ve kişiselleştirilmiş, özel fırsatlar sunmanın satış ve karlılık başarısındaki önemi de artacak. Müşteri sadakatini kazanmanın en temel koşullarından biri de teknoloji çözümlerini doğru ve etkili kullanmaktan geçiyor. İnnova olarak biz yenilikçi ürün ve çözümlerimizle perakende sektöründeki işletmelere en yakın iş ortakları olarak destek vermeye, onları dijitale taşımaya devam edeceğiz.

Müşteriye en iyi deneyimi sunmak, alışveriş deneyimini müşteriye özel, kişisel fırsatlarla zenginleştirmek, bunun için verileri doğru ve etkili kullanmak büyük bir önem kazanacak. Doğru altyapı yatırımlarını yapan, Omni Channel yaklaşımını benimseyen, müşterileriyle olan etkileşimlerini fiziksel mağazadan ibaret görmeden, sosyal medya, web, CRM ve mobil uygulamaları da katarak bir bütün olarak yürüten işletmeler rekabette öne geçmeyi de başaracak.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics