Dosya Perakende ve Lojistikte Dijital Dönüşüm 26 HAZİRAN 2018 / 11:38

Müşterilerinize, her kanaldan mükemmel deneyimler yaşatın!

Univera FMCG Satış Müdürü Zafer Ercan

Perakende sektörü birçok sektöre göre çok daha fazla tüketici odaklı bir sektör. En önemli öncelikler; tüketici alışkanlıkları ve teknolojik gelişmeler. Univera FMCG Satış Müdürü Zafer Ercan, bu konudaki görüşlerini şöyle açıkladı;

“Teknoloji zaten hiç durmadan ilerliyor. Buna karşılık tüketici alışkanlıkları da her geçen gün değişiyor. Artık her şey parmaklarımızın ucunda. Tüketiciler artık hem alışveriş kanalı hem de ürün anlamında çok fazla alternatife sahip. Bu noktada, tüketiciye her kanalda mükemmel bir deneyim yaşatan şirketler yarışı kazanıyor. Tüketici hem internet ortamında hem de geleneksel mağazada ürünü bulmak istiyor. Bu nedenle perakendecilerin her kanala dijital dönüşüm yatırımı yapmaları şart. Ürünün bulunurluğu, konumu, uzak bölgelere ulaştırılabilmesi gibi birçok etkeni ancak arka plandaki depolama, satış ve dağıtım, iş ortağı ilişkileri gibi süreçleri dijitalleştirerek yapabilirler. Bununla birlikte akıllı sistemlerle doğru tahminleme yapabilen dijital çözümlere yatırım yaparak tüketici talebini nokta bazlı karşılayabilmek de önemli konulardan. Univera olarak; üretimden başlayıp depo, satış ve dağıtım, saha operasyonları, satış sonrası hizmet yönetimine kadar ürünün tüketiciye hızlı ve doğru zamanda ulaşmasını sağlayacak süreçleri dijitalleştiriyoruz. Bu sayede şirketler müşterilerine mükemmel bir deneyim sunmalarını sağlıyoruz.

Artırılmış gerçeklik, yapay zeka tabii ki özellikle perakende sektöründe öne çıkan başlıklar. Bunların yanında yüz tanıma sistemleri de ödeme işlemlerinde kullanılacak teknolojilerden olacak. Univera olarak biz de özellikle şirketlerin iş ortakları tarafındaki e-ticaret kanalını geliştirip son tüketiciye hızlı ulaşmalarını sağlıyoruz. Tahminleme modüllerimiz ile de yine şirketlerin son tüketicilerine doğru yerde ve doğru zamanda doğru ürünü sunmalarına imkan veriyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics