Bilişim Dünyası Perakende 08 ŞUBAT 2013 / 13:09

Media Markt büyümeye devam edecek

Media Markt 2013 büyüme stratejisini İzmir’deki mağaza açılışında açıkladı. Yeni yılda 10 yeni mağaza açacak olan Media Markt, Güney Doğu ve Karadeniz bölgelerine yoğunlaşacak.


Media-Saturn Genel Müdürü (COO) Marcus Tengler ve Media Markt İzmir Gaziemir Mağazası Genel Müdürü Levent Bulut İzmir Gaziemir Media Markt'ın açılışı dolayısıyla basınla sohbet toplantısı düzenledi. Yılın ilk mağazasını İzmir’de açan Media Markt, İstanbul ve Ankara’nın ardından iki ay içinde Samsun ve Kahramanmaraş’ta iki yeni mağaza açacak. 2013’ün ilk üç ayında beş yeni mağaza açmayı planlayan Media Markt, yıl sonuna kadar aralarında Şanlıurfa ve Gaziantep’in de olacağı ek 5 mağaza ile bu yılı 10 yeni açılışla tamamlayacak.


Media-Saturn Holding'in stratejik olarak öncelik verdiği iki pazardan birinin Türkiye olduğunu belirten Marcus Tengler konuyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de tüketici elektroniği pazarı gittikçe büyüyor. Biz de aynı oranda genişleyerek Türkiye çapına yayılmaya devam edeceğiz. 2012 yılında Ankara ve Konya’da açtığımız iki mağazayla Türkiye’de 22 mağazaya ulaştık. Türkiye’ye duyduğumuz güvenin yanı sıra Türkiye'nin sahip olduğu potansiyel ve ekonomik büyüklük nedeniyle 2013 yılını büyüme yılı ilan ettik. beş adeti 2013’ün ilk çeyreğinde olmak üzere yılsonuna kadar 10 yeni mağaza açacağız. Yılın ilk mağazasını İzmir’de açtık, yıl sonuna kadar Türkiye’de nüfusun yoğun olduğu tüm bölgelerde olacağız.”