Bilişim Dünyası Perakende 27 MAYIS 2013 / 11:10

Perakende sektörü deneyimlerini paylaştı

Sektörden çeşitli konuşmacıların katılımıyla Radisson Blu Otel’de düzenlenen OBASE Bilimsel Perakende Günü'nde, Türkiye’nin önemli perakende projeleri ve sektöre yön veren eğilimler örnek uygulamalarla birlikte katılımcılara aktarıldı.  

İş zekası yazılımı üreticisi OBASE, 24 Mayıs Cuma günü İstanbul’da düzenlenen “OBASE Bilimsel Perakende Günü”nde katılımcılarla iş zekasındaki bilimsel perakende vizyonunu, yenilikçi sektör deneyimlerini, Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirilen akademik projeleri ve son teknoloji ürünleri paylaştı. Büyük bir hızla şekil değiştiren perakende sektörü başta olmak üzere, bilgiye dayalı yönetim sistemlerine yönelik çözümler geliştiren OBASE, sektörden 200’e yakın karar verici yöneticinin katıldığı etkinlikte perakende sektörüne bilimsel yaklaşımın gücünü anlattı.

Perakendecilikte yönetim anlayışını tümden değiştiren teknolojileri hayata geçiren OBASE’in Genel Müdürü Dr. Bülent Dal etkinlikle ilgili şunları söyledi: “OBASE olarak geliştirdiğimiz ve müşterilerimize sunduğumuz yeni teknolojiler operasyonel mükemmeliyete yaklaşmaya ve inovasyon sağlamaya yönelik faydalar sunuyor. Önceliklerimiz arasında iş analitiği ve bilgi yönetimi uygulamalarımız ile veriyi daha katma değerli hale getirmek, mobil ve sosyal medyadan istifade ederek müşteriye daha özel ve iyi hizmet verilmesine yönelik çözümler sunmak yer alıyor.”

Bilimsel yöntemlerle en iyi çözümler

İş zekası çözümlerinde son teknolojilerin aktarıldığı etkinlikte, Obase’in perakende sektörüne özel olarak yapılandırılmış, hazır, hızlı ve esnek analitik iş zekası çözümü Detailer ve OBASE Analitik CRM’in anlatıldığı oturumda, Marks&Spencer Analitik CRM, Migros ise “Benim Ofisim” mobil iş zekası projelerindeki deneyimlerini paylaştı. OBASE Replenishment ile akıllı stok yönetiminden maksimum verim elde eden Colins ile OBASE B2B ile tedarikçileri arasında bilgi paylaşımını güçlendiren Makro Market’in projeleri büyük ilgi gördü. Axbase ile Microsoft AX for Retail üzerine katma değerli bir uygulama kullanan KRC ve e-Tailer kurumsal e-ticaret yönetim sistemi ile perakendeciliği uçtan uca yeniden ele alan Sarıyer Market’in deneyimleri etkinlikte ön plana çıktı.

OBASE Ar-Ge merkezinde Boğaziçi, Sabancı ve İstanbul Üniversiteleri ile beraber geliştirilen “Perakende sektörüne özelleştirilmiş çok boyutlu talep tahminleme”, “Perakende yönetiminde raf alanı tahsisi ve mağaza yerleşim optimizasyonu” ve “360 derece müşteri bakış açısı için sentiment analizi” projeleri yenilikçi örnek uygulamalar arasında yer alırken, katılımcılara MicroStrategy’nin son teknoloji iş zekası çözümleri ile Büyük Veri ve Sosyal Medya’nın gücünden nasıl en yüksek faydayı sağlayabilecekleri aktarıldı.
ETİKETLER : Bülent Dal Obase

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics