REKLAM 25 ARALIK 2017 / 13:52

Çözümevi ve Keysoft güçlerini birleştirdi

Kurumsal iş uygulamalarında 1997 yılından bu yana hız kesmeden çalışan Çözümevi, kurumsal performans yönetimi alanında uzman markalardan Keysoft ile birleşmeye gitti. Keysoft’un uzman ekibi bundan böyle Çözümevi markası altında faaliyet göstermeye devam edecek.

Birleşme sürecini ve bundan sonrası için hayata geçirilecek yol haritasını, Çözümevi Genel Müdürü Dilek Çolak ve kısa süre öncesine kadar Keysoft’un Yönetici Ortağı olan, yeni dönemde ise Çözümevi Analitik Çözümler Yöneticisi olarak kariyerine devam eden Burak Akıncılar, birlikte değerlendirdiler.

 

Çözümevi, 1997 yılından bu yana kurumsal iş uygulamalarında en doğru çözümlerle müşterilerine hizmet verme ilkesiyle yoluna devam ederken, gerçekleştirdiği önemli iş ortaklıkları ile de sektördeki konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana EOH çatısı altında faaliyetlerini sürdüren ÇÖzümevi, Keysoft’un uzmanlığını da bünyesine katarak, danışmanlık ekosisteminde daha güçlü bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

 

Dilek Çolak: Keysoft ile sektör bazında daha da güçlü şekilde yola devam edeceğiz

 

Çözümevi Genel Müdürü Dilek Çolak, gerçek anlamda bir sinerji ve kan uyumu çerçevesinde hayata geçtiğini ifade ettiği birleşme sürecini şöyle değerlendiriyor; “Bu başarılı yapılanmayı tanımlamak için, her iki firmayı da iyi anlamak gerekiyor.İlk başladığımız dönemlerde sektörümüz, farklı endüstriler özelinde ERP teknolojisine odaklanmıştı. SAP’nin büyümesine ve gelişmesine paralel olarak bizler de farklı sektörlerde müşterilerimizin ihtiyaç duyacağı tüm çözümleri Çözümevi çatısı altında sağlamaya çalıştık. Bir yanda kendi kadrolarımızı büyütüp genişletirken, bir yandan da bazı alanlarda iş ortaklıklarına gittik. Yakın bir zamana kadar Keysoft da bu ortaklıklardan bir tanesi idi. Bizi tamamlayan bir iş ortağı olarak son 3 yıldır çok yakın çalışıyorduk. Keysoft’un, özellikle finans ve bankacılık alanındaki tecrübeleri, şirketimize yeni sektörleri dahil etmek açısından değil, sektörel anlamda da bize büyük bir katkısı olduğunu düşünüyorum“

 

Hedefte yeni ürünler ve çözümler var

 

Hali hazırda farklı finans projelerini Çözümevi çatısı altında yürütmeye başladıklarının altını çizen Dilek Çolak şöyle devam ediyor; “Keysoft’un bize katılımı Ağustos 2017’de gerçekleşti. Her ne kadar ekipler birbirlerini tanısalar ve 3 yıldır birlikte farklı projelerde çalışşalar da bir oryantasyon süreci yaşadık. Ancak kısa süre içinde devam eden hizmetlerin Çözümevi çatısı altında devreye alınması ve yürütülmesi aşamasına geçtik. Bu, müşterilerimiz açısından da önemli bir nokta. Bu süreçle birlikte ilk hedefimiz; hem mevcut müşterilerimizin analitik ve performans yönetimi ihtiyaçlarını ÇÖzümevi bünyesinde karşılayacak bir yapı oluşturmak hem de devamında finans sektöründe , özellikle SAP’nin yeni çıkan ürünlerini adapte ederek, hizmet alanımızı genişletmek. Mevcutta Keysoft ile birlikte devraldığımız ve destek verilen müşterilimiz var, onlara da kesintisiz hizmet vermeye devam ediyoruz.”

 

“Geçmişte Çözümevi olarak başka iş ortaklıkları ile de kurumsal performans yönetimi özelinde çalışmalar yaptık. Çözümevi’ni farklı kılan en önemli nokta şo: Bir ürünü adapte ederken, implemente ederken, ne yaptığımızı bilmeniz gerekiyor. Süreci ve ihtiyaçları çok iyi bilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla ürünün yeteneklerinin ötesinde, ihtiyaçlar için en doğru çözümün üretilmesi kısmını iyi tarif edebilmemiz gerekiyor. Sektörede çoğu zaman olayın bu kısmı bazen göz ardı ediliyor. Yaptığımız iş çok teknik bir işmiş gibi ele alınıyor. Oysa müşteriler, gerçek anlamda danışmanlık bekliyorlar ve bizim doğru yolu da tarif etmemiz gerekiyor. Keysoft’un Hyperion’dan başlayan ve SAP ile devam eden süreçte edindikleri en önemli tecrübe buydu. İş dilini çok iyi konuşuyor ve CFO Ofisin ihtiyaçlarını çok iyi anlıyorlardı. Böylece doğru çözümler için müşterilerini yönlendirebiliyorlardı. Zaman zaman sektörde görüyoruz ki bütçe nasıl yapılır bilmeyen kişiler, bütçe implamentasyonu, BPC implementasyonu yapmaya çalışıyorlar. O zaman da ortaya çıkan sonuç hiç kimse açısından tatmin edici olmuyor.”

 

Burak Akıncılar: İş ortaklıklarının ne denli kıymatli olduğunu gördük

 

Çözümevi Analitik Çözümler Yöneticisi Burak Akıncılar ise 1999 yılından bu yana Keysoft çatısı altında hayata geçirilen çözümlerin ve buna bağlı deneyimin Çözümevi’ne önemli değerler katacağını belirterek iş ortaklığını şöyle değerlendiriyor: “Keysoft, 1994 yılında kurulmuş bir şirket. 2000 yılından bu yana, bütçe planlama, finansal konsolidasyon, finansal raporlama, karlılık uygulamaları gibi çözümleri içierisinde barındıran kurumsal performans yönetimi uygulmalarını hayata geçirdik. Bu yolculuğa o zamanlar bağımsız bir Amerikan şirketi Hyperion’un Türkiye distribütörü olarak başladı. İlerleyen yıllar içerisinde uzmanlığımızı pekiştirdik ve bu alanda ürün bağımsız olarak müşterilerine çözüm sunabilen bir şirket olma vizyonu ile farklı şirketlerin çözümleri de danışmanlık portföyümüzün içerisine ekledik. SAP ile çalışmalarımız da bu şekilde başladı. SAP ile çalışmaya başlamamız ile birlikte de bizler için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum, ÇÖzümevi ile tanıştık. Bu alanda güvenilir bir iş ortaklığının ne kadar kıymetli olduğunu gördük. Gerçek anlamda frekanslarımız uydu ve stratejik bir birliktelik oluşturduk. Son 3 senede yaptığımıız bütün projelerde birlikte çalıştık. Önemli holding ve telekomünikasyon projeleri kapsamında; bütçe planlama ve finansal konsolidasyon projelerini birlikte oluşturduğumuz ekipler ile hayata geçirdik.”

 

“Kurum kimliği ve kültürler birbirlerine yakın olunca bu tarz bir iş birlikteliği daha kolay oluyor. Çözümevi de hep bizim hedeflediğimiz yüksek müşteri memnuniyeti ilkesi ile çalışıyor ve uzun soluklu olarak müşterilerine hizmet veriyor. Biz de bugün 2000’li yılların başlarında gerçekleştirdiğimiz projelerimizde çalıştığımız müşterimizle hala çalışabilmenin keyfini yaşıyoruz. Burada anahtar kendinizi müşterinizin yerine koyabilmeniz. Analitik çözümlerde müşterilerimizin elindeki en çok kullanılan araç Excel. Excel’i alıp yerine farklı bir araç koyduğunuzda, iş birimlerinin onula aynı şekilde rahat çalışması gerekiyor. Bz projelerimiz her zaman bunu başarabilmeyi hedeflerdik. Keysoft bir yazılım şirketi ama odağımız uzun zamandır IT departmanları olmadı. CFO ofisine hizmet veren ve onların günlük işlerini kolaylaştırmayı hedefleyen, onlarla aynı dili konuşabilen bir ekip olduk. Bu anlamda farklı bir değer kattığımıza da inanıyorum.”

 

“Bu anlattıklarım çerçevesinde Çözümevi ile aynı çatı altında yola devam etme kararı, bizim için aslında kolay verilmiş bir karar oldu. Önümüzeki dönemle birlikte, özellikle karlılık alanında SAP’nin sunduğu çözümleri uygulamayı ve mevcut Çözümevi müşterilerine, kurumsal performans yönetimi alanında da kaynak sağlayarak çözüm sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda son derece önemi bir deneyimi de Çözümevi bünyesinde hayata geçiriyoruz diyebilirim. Kurumsal performans yönetimi sektörlerinde neredeyse tüm önemli markalara hizmet verdik. Artık bu önemlli kazanımları, Çözümevi markası altında verimli projelere dönüştüreceğiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics