REKLAM 20 KASIM 2017 / 16:47

Hem yerelde hem de küreselde sosyal sorumluluk…

Exclusive Networks, sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekler ile öne çıkıyor. Bu alanda imza atılan projeler ise sadece Türkiye ile sınırlı değil.

Exclusive Networks Türkiye, BThaber, Fortinet ve Penta işbirliğiyle bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Anadolu’da bir ilkokula götürülen yardım ile sosyal sorumluluk alanında örnek teşkil eden proje ile yaklaşık 200 çocuğa ulaşıldı. Sosyal sorumluluk projesine dair düşüncelerini paylaşan Exclusive Networks Türkiye Genel Müdürü İbrahim Arslan, Exclusive Networks Türkiye olarak sosyal sorumluluk alanında dünden bugüne etkin çalıştıklarını ve birçok çalışma ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olmayı görev edindiklerini belirtti. Bu alanda yaratıcı fikirlerle sosyal sorumluluk projelerini daha dikkat çekici hale getirebileceklerini ekleyen Arslan, sosyal yardımların her daim insana farklı duygular yaşattığının altını çizdi.

 

“Tüm şirketler aynı zamanda içinde yaşadıkları toplumun bir parçası. O toplum içinden çalışanları var, o toplumun ortaya koyduğu piyasa şartlarında ticaret yapıyorlar ve toplumun koyduğu kanunlar çerçevesinden iş yapıyorlar. Bu yüzden şirketleri içinde bulundukları toplumdan soyutlayarak düşünemezsiniz. Sosyal sorumluluk projeleri de gerek o ülkenin gerek ihtiyacı olan başka ülke insanlarının yararına, ticari bir beklenti olmaksızın yapılan yardım çalışmalardır. Şirketlerin bu tür ihtiyaçlara duyarsız kalması çok sağlıklı bir durum değildir. Sosyal dayanışmanın o topluma getirdiği faydalardan yararlanırken bu  konuda ortaya çıkan ihtiyaçlara da elden geldiğince destek vermek gerekir.”

 

“Sosyal sorumluluk kapsamında farklı organizasyonlara imza atıyoruz”

 

Exclusive Networks yöneticileri, sosyal sorumluluk çerçevesinde farklı farklı organizasyonlara imza attı ve atmaya da devam ediyor. Bu alanda dikkat çeken adımlardan bir tanesi de bağış amaçlı Şile’ye gerçekleştirilen yürüyüş oldu. Bu sayede toplanan para ise bir vakıfa bağışlandı.

İbrahim Arslan, “2015 yılında şirket çalışanlarımızdan Erhan Dolak ile birlikte İstanbul’da Şile’ye bir yürüyüş gerçekleştirdim. Böylece lösemili çocuklar için önemli miktarda bir bağış toplandı. 2016 yılında Bozcaada yarı maratonunu koştum ve ‘adımadım’ projesi kapsamında yine bir vakıf için bağış toplandı. Bu yıl ise Fortinet ve BThaber’in de desteklerini alarak bir ilkokula eğitim ve giyim kuşam bağışı yaptık.” “Bu kapsamda katıldığımız koşular maratonlar vb. etkinliklerle farkındalık yaratmak istiyoruz” diyen İbrahim Arslan, bir okula yardım götürme fikrinin uzun zamandır akıllarında olduğunu, bu organizasyonla birlikte hedefledikleri sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmekten duydukları memnuniyetin altını çizdi. Exclusive Networks sadece Türkiye’de değil, dünyada da farklı sosyal sorumluluk projelerine imza atan bir firma. İbrahim Arslan, bu konudaki yaklaşımları konusunda şu bilgileri verdi:

“Global bir firma olarak Exclusive Networks, ticaretin yerel yapıldığına inanır ve bu konuda mümkün olduğunca kararlarını yerel olarak alır. Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde sosyal sorumluluk projelerine elinden geldiğince destek verir. Örneğin, şirketimizin yönetim kurulu üyesi Neil Ledger, İngiltere’de 40 tan fazla hayır kurumu için topladığı bağışlar yüzünden Kraliçe’den ‘British Empire’ madalyası kazanmıştır. Genelde hem eğlence hem sağlık aktivitesi hem de toplum faydasına bir çalışma veya bağış toplama şeklinde aktiviteler yapılmakta, bu sayede herkes için bir kazanım oluşturulmaktadır. Benzer şekilde Türkiye’de de çeşitli başarılması zor aktiviteler yapılarak hayır kurumlarına bağış toplanmış veya ihtiyaç sahiplerine yardım yapılmıştır.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics