Dosya Rekonomi Başlıyor! 25 KASIM 2017 / 17:41

‘Balkanlardaki potansiyeli değerlendirelim’

Bilişim Zirvesi’nde bir konuşma gerçekleştiren 24. Dönem Milletvekili ve BASAM Başkanı Rıfat Sait, şunları söyledi:
“Türkiye Cumhuriyeti olarak 2023 yılı için 500 milyar dolarlık bir ihracat hedefimiz var. Bu ihracat hedefinin gerçekleştirilmesinde önemli bir dinamo var, bugün zirvesini yaptığımız bilişimin önemli bir dinamo olduğunu düşünüyorum ama çok daha önemli bir konu var aslında. Bu dinamonun başarılı ve etkin olması için yerli olması gerekiyor. Yerli bilişimin ihracat hedeflerimize ulaşılmasında önemli etkisinin olacağını düşünüyorum. Duvarların yıkılması için siber pehlivanların çıkmasını bekliyoruz. Yerli bilişim projelerinin desteklenmesi gerektiğini konusunda kuşku yok.
BASAM başkanı olarak sizleri Balkanları görmeye, Balkanları keşfetmeye çağırıyorum. Balkanlar çok önemli pazar, 80 milyonluk bir nüfustan bahsediyorum ve Türkiye Cumhuriyeti’nin hemen yakınındaki önemli bir pazar. Balkanların mutlaka keşfedilmesi ve değerlendirilmesi lazım. Yabancı dili çok iyi bilen, teknolojiyle yakından takip eden ve eğitim altyapıları çok güçlü gençler var. Balkan insanının iş disiplini ve teknik özgeçmişi de çok güçlü. En önemli özelliği de insan kaynakları maliyetlerinin çok düşük olması, bu yüzden de özellikle yatırılar konusunda değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN