Dosya Rekonomi Başlıyor! 16 ARALIK 2017 / 17:53

Müşterisini tanıyan şirketler ayakta kalacak!

Bilişim Zirvesi kapsamında düzenlenen Dijital CIO Platformu kapsamında “Dijitalleşmenin Anahtarları CIO’ların Elinde” başlıklı bir panel gerçekleştirildi. Hamidiye Salonu’nda gerçekleştirilen ve MV Holding IT Müdürü Ethem Topgül’ün moderatörlüğünü yaptığı panele katılan Avivasa Müşteri Yönetimi ve Dijital Dönüşüm Lideri Emek Akbal, müşterisini tanıyan şirketlerin ayakta kalabileceğini belirtirken, önceden aynı sektördeki firmalar arasında yaşanan rekabetin artık sektörler arasında yaşanmaya başladığını söyledi. Milliyet Gazetesi IT Direktörü Barış Öztürk ise dijitalleşmenin medya sektörünü hem olumlu hem de olumsuz yönde etkilediğini belirterek, “Olumsuz yönü halen gelir modellerinin tam olarak oluşturulamamış olması. Ana gelir hala gazetelerden elde ediliyor. Artık rakibimiz sosyal medya ama güven endeksine baktığımızda gazeteler tekrar daha fazla güven vermeye başladılar” dedi. Doğan Holding IT Direktörü Handan Karakuş da konuşmasında “Biz birçok alanda faaliyet gösteriyoruz ve dijitalleşme bizi çok yakından ilgilendiriyor. Dolayısıyla dijitalleşmeyi bir holding kültürü haline getirdik” dedi. Bilcee BT Müdürü Serkan Yücesan da konuşmasına şunları kaydetti: “Perakende sektörü dijital dinamikleri çok olan ve kendini sürekli yenileyen bir sektör. Diğer sektörler de kendilerini geliştirmeye başladılar. Müşteriye dokunma, müşteriyi analiz etme ve müşteriyi anlama kavramları önümüzdeki günlerde daha da önemli hale gelecek.”
Etkinliğin ikinci paneli ise “Her Yönüyle Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” başlıklı panel oldu. Panda Dondurmaları Bilgi Teknolojileri Müdürü Çağatay Sözer’in yönettiği panele Avukat Ceyda Akaydın, Simpaş IT Müdürü Hakan Cem Topal ve Erdem Holding CIO’su Özalp Ahmet Tık katıldı. Şirketlerin veri koruması konusunda nasıl stratejiler izlemesinin tartışıldığı panelde, sözleşmelerin içeriğine eklenmesi gereken unsurlar konusunda da bilgi verildi.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN