Dosya Sağlıkta Bilişim Özel Dosyası 16 EKİM 2016 / 07:44

​ DÜNYA İÇİN BİR VERİ MERKEZİ ROLÜ OYNAYACAK POTANSİYELE SAHİBİZ

Sağlık sektöründe bilişim; bilgiye hızlı ulaşılmasını, kaynakların daha iyi yönetilmesini, karar verme aşamalarında çıktıların daha doğru analiz edilmesini sağlayarak kurumların kalite, verimlilik ve kârlılığını artırmakta. Teknoser Sağlık Sektöründen Sorumlu Satış Yöneticisi Serdar Akkuş, şunları kaydetti:
“Sektördeki işletmelerin bu faydalardan istifade edebilmesi için performans ve güvenlik odaklı teknolojilerden yararlanması zorunlu. Kesintisiz hizmet sunmanın yanı sıra bu hizmeti en hızlı şekilde güvenlikten taviz vermeden sunmak tüm sektörlerde olduğu gibi sağlık sektöründe de kurumları rekabette öne geçiren bir unsur. Bu yönde yapılacak yatırımlar bu sektörde faaliyet gösteren kurumları daha da ileriye taşıyacaktır. Diğer yandan Türkiye, özellikle bilişim teknolojileri sektöründe, çok hızlı bir ilerleme kaydetmekte. Türkiye konumu itibarıyla dünya için bir veri merkezi rolü oynayacak potansiyele sahip. Kamunun da bu amaca yönelik projeler geliştirmesi ve girişimcileri teşvik etmesi oldukça önemli. Ayrıca büyük verinin ülkemizde önem kazanmaya devam etmesi bu verileri işleyebilecek veri bilimcileri alanında istihdamı da arttıracaktır. Bu nedenle yetişmiş eleman sıkıntısına çözüm bulabilmek için üniversitelere, özel sektöre ve kamu kurumlarına büyük sorumluluklar düşüyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN