Dosya Sağlıkta Bilişim ve Beklentiler 13 MAYIS 2016 / 18:15

​Sağlık bilişim dünyası HIMSS Türkiye’de biraraya geliyor

Sağlık ve bilişim profesyonellerini buluşturan 2016 HIMSS EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı, 26-27 Mayıs 2016  tarihlerinde İstanbul Green Park Pendik Hotel’de gerçekleştirilecek. Yerli ve yabancı bilişim firmalarının sağlık alanında geliştirdikleri son teknoloji ürün ve hizmetleri sergileyecekleri HIMSS Türkiye 2016’nın çarpıcı konu ve konuşmacıları ile sağlık camiasının dikkatlerini üzerine çekmesi bekleniyor.
Yerli ve yabancı sağlık bilişimi kurumları ile sağlık bilişimi ve dijital hastanecilik alanında faaliyet gösteren kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getiren HIMSS Türkiye 2016, katılımcılarına sağlık bilişim deneyimlerini paylaşma, bilgi alışverişinde bulunma ve geliştirme imkanı sunacak.
Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle gerçekleşecek HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişim Fuarı, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, TKHK Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan, Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü gibi Türkiye’den konuşmacaların yanı sıra HIMSS Başkanı ve CEO’su H. Stephen Lieber, King Faisal Araştırma & Tıp Merkezinden Osama Alswailem ve HIMSS Avrupa Başkanı Sean M.Roberts gibi uluslararası konuşmacıları da ağırlayacak.
Sağlıkta hizmet kalitesini ve çeşidini artırmak amacı ile başlatılan dijital dönüşüm sürecinde, hastanelerin bilişim teknolojilerine uyarlanmasından kişiselleştirilmiş tıbba, engelli ve yaşlı sağlığı için bilişim çözümlerinden klinik karar destek sistemlerine kadar sağlık bilişimi alanında değişik konu ve konuşmacılar HIMSS Türkiye 2016’nın gündemini oluşturacak. HIMSS Türkiye 2016’da yer alacak panel konuları ise şöyle:
* Büyük ölçekli şehir hastanelerinde sağlık hizmet kalitesini bilişim teknolojilerini kullanarak nasıl iyileştirebiliriz?
* Genom bilimi ve kişiselleştirilmiş tıp
* Engelli ve bakıma muhtaç kişilerin hayatlarındaki engelleri kaldırmak için geliştirilebilecek bilişim çözümleri
* Gelişmekte olan ülkeler için yeni bir tehdit: Yaşlanan nüfus ve artan kronik hastalıklar Bilişim sistemleri ile yönetilebilir mi?
* EMRAM: Sizin hastaneniz ne durumda?
* Toplum sağlığı ve halk sağlığı alanındaki bilişim çözümleri
* Sağlık bilişimi: Hizmet kalitesi ve hasta güvenliği arasındaki ilişki
* Siber güvenlik: Sağlık kayıtlarımızın güvende olduğunu nereden bileceğiz?
* Hasta katılımlı e-sağlık sistemleri
* Klinik karar destek sistemleri: Tıbbi hataları engellemek için anahtar.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics