Dosya Sağlıkta Bilişim 04 MAYIS 2015 / 10:06

SAĞLIK SEKTÖRÜ E-İMZA İLE E-DÖNÜŞÜMÜN ETKİ ALANLARINDAN

Ülkemizin e-dönüşüm sürecindeki odak noktalarından biri olan sağlık sektörüne yönelik iş geliştirme, katma değerli yazılım paketleri, yerinde kurulum ve kimlik tespiti gibi pek çok yatırımımız bulunuyor. Sağlık sektörünün e-Dönüşümüne, sağlık hizmetinden faydalanan bireyler de dahil olmak üzere hastaneler, doktorlar, eczacılar, sağlık sektörüne ürün ve hizmet sunan kurumsal şirketlerle yaptığımız iş birlikleriyle destek oluyoruz.  Ayrıca e-Reçete uygulaması kapsamında Türk Eczacıları Birliği’nin vizyonu ve öncü adımlarıyla 20 bin eczaneye e-İmza temin ettik. 2003 yılından beri ulusal çapta yürütülen e-Sağlık Projesi’ne katkıda bulunan şirketlerden biriyiz. Vatandaşların, sağlık hizmetlerine daha hızlı ve daha kaliteli bir şekilde ulaşması için çalışıyoruz. Artık pek çok hastane kendi iş süreçlerinin yönetilmesinde e-İmza kullanmaya başladı. Bu çalışmalarımızı yaparken sağlık hizmetlerinin daha düşük maliyetli, daha çevreci ve daha güvenli bir altyapıya kavuşmasını hedefliyoruz.

e-İmza ile devletler tüm işlemlerinde vatandaşlara, şirketler de müşteri ve çalışanlarına daha iyi hizmet veriyor. Sağlık sektöründe de e-İmza sadece hastalarla ilgili resmi prosedürlerde değil, hastane içi idari işleyişte de hayatı kolaylaştırıyor. Islak imza gerektiren izin, sipariş, satın alma, performans değerlendirme ve benzeri formlar da elektronik ortamda hazırlanıp e-İmzalı olarak saklanabiliyor. Hasta epikrizleri ve raporlarda, ilaç siparişlerinde, laboratuvar raporlarının imzalanmasında, medikal muhasebe işlemlerinde, doktor hak edişlerindeki mutabakatlarda, protokol defterlerinde ve  bankacılık işlemlerinde e-imza kullanılabiliyor.

E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun

 
ETİKETLER : 1020

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN