Dosya Sağlıkta Bilişim 04 MAYIS 2015 / 10:12

YENİ ZELANDA SAĞLIKTA İŞ BİRLİĞİ İÇİN TÜRKİYE’YE GELİYOR

1915 yılında Çanakkale Savaşı’na Anzak Birlikleri içerisinde katılan Yeni Zelanda ve Türkiye arasında 100 yıl önce başlayan dostluk ilişkisi her platformda giderek güçleniyor. Yeni Zelanda Ticaret ve Kalkınma Ajansı (New Zealand Trade and Enterprise-NZTE) önderliğinde, 21 Mayıs tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı'nda sağlık teknolojileri sektörüne yönelik özel bir etkinlik düzenliyoruz. Çanakkale Savaşı'nın 100. yıl dönümü vesilesiyle daha da anlamlı hale gelen etkinliğe, Türk ve Yeni Zelanda sağlık sektörünün önde gelen isimleri katılıyor.

Etkinlikte hastane inşaatından, hastane bilişim ve güvenlik hizmetlerine, kullanılacak medikal ekipmanlardan keçi sütü bazlı bebek mamalarına kadar bir hastane içinde kullanılacak tüm ürün ve hizmetlerden temsilcilerin olması amaçlanıyor.

2015, Anzak-Türkiye ilişkilerinin 100. yıldönümü. Çanakkale Savaşı ile başlayan ikili ilişkiler her alanda giderek gelişti. İstanbul’daki etkinliğimize Yeni Zelanda’nın sağlık sektörünün farklı dallarında faaliyet gösteren önemli firmaları ve Türkiye’den sektör temsilcileri katılacak. İstanbul’un, hem coğrafi hem de taşıdığı ekonomik potansiyeli açısından Avrasya bölgesi, Kuzey Afrika gibi önemli pazarlar için ana hareket merkezimiz olmasını arzuluyoruz. Yeni Zelanda, sürdürülebilir ve çevre dostu enerji sistemleri, alt yapı çalışmaları, ileri bilişim ve sağlık teknolojileri sektörleriyle dünyada hatırı sayılır bir konuma sahip. Bu uzmanlığın paylaşılmasının yaratacağı katma değerin yanı sıra iç pazarı geliştirici, Türkiye sağlık sektörünü daha da güçlendiren bir etki sağladığını düşünüyoruz. Türkiye ile ilgilendiğini bize ileten Yeni Zelanda firmalarının sayısı her yıl katlanarak artıyor. Neredeyse her hafta yeni bir firmamız Türkiye’yi ziyaret ediyor. Bu yüzden ikili ilişkileri güçlendiren etkinlikleri artırarak devam edeceğiz.

NZTE Türkiye Ülke Müdürü Gökşin Duman

 
ETİKETLER : 1020