Sağlıkta Teknoloji 30 MART 2011 / 22:04

Amerika’da yedi büyük sağlık kuruluşu HP’yi seçti

Amerika’daki en büyük sağlık kuruluşlarından yedisi, hem klinik hem de mali kazanımları nedeniyle, HP görüntüleme ve baskı çözümlerini seçti. Centra Health, Children’s Hospital Boston, Cigna, Exempla Healthcare, Health Net, Humana, ve San Juan Regional Medical Center gibi yenilikçi sağlık şirketleri HP çözümlerini kullanmaya başladılar. Ekonomik durgunluk, sağlık yardımlarının kısılması ve sigorta yerine kendi masraflarını ödeyenlerin çoğalmasının, olumsuz etkilerini telafi etmek isteyen sağlık kuruluşları, HP’nin sağlık sektörüne yönelik ürün, çözüm ve hizmetlerini kullanıyorlar.
HP, sağlık kuruluşlarının tıbbi kayıtlarını sayısal ortama aktarmalarına yardımcı olurken; hastalara da sağlık durumlarını en iyi şekilde yönetmeleri ve yeni sağlık reformuna uyum sağlamaları konusunda gerekli bilgileri ve kullanışlı rehberlik hizmetlerini birarada sunuyor.
Sağlık hizmeti sunanlar ve ödemeleri yapan kuruluşlar, HP Distributed Document Capture Solution for Healthcare isimli yazılımı kullanarak bu verileri bütün hizmet sunanların erişebileceği tek bir dosya haline getirebiliyor. İşletmelere yönelik hazırlanan bu içerik yönetimi yazılımı sayesinde, kâğıda dayalı olarak yürütülen süreçlerde geniş kapsamlı bir düzenleme gerçekleştiriliyor ve bunlar otomatik hale getiriliyor.
Ayrıca, HP’nin çok fonksiyonlu yazıcıları kağıt belgeleri alıp sayısal resimlere dönüştürüyor ve bu resimler merkezi olarak yönetilen güvenli bir veri havuzuna aktarılıyor. Bu yöntem aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerinde, klinik ve ticari uygulamalar ile cihazlar arasındaki belge akışı, daha sonra akıllı bir şekilde otomatikleştirilerek optimize ediliyor.
Müşterilerin kendi mevcut yatırımlarını kullanmalarına olanak sağlayan HP Distributed Document Management Solution for Healthcare, klinik ve medikal elektronik kayıtların çoğu ile ticari iş akışı uygulamalarının yanı sıra PeopleSoft, Lawson, Microsoft Office ve SharePoint platformları gibi tanıdık yazılım çözümleri ve mobil cihazları bütünleştirebiliyor. Böylece, çalışanlar ihtiyaçları olan belgelere, zaten bildikleri ve her gün kullandıkları araçları kullanarak anında erişebiliyorlar. HP Extream, ise hastanelere, hastalarının hastaneden ayrıldıktan sonra korunmasında yardımcı oluyor. HP Kurumsal Çözümler Dünya Sağlık Danışmanı Randy Hickel, “Hastaların taburcu olurken, kendilerine verilen özet bilgileri, geçiş dönemi bakım ve ilaç tedavisi talimatlarını, kontrol randevuları ve tedavi sonrası yönlendirmeleri doğru olarak anlamaları hayati öneme sahip. HP Extream, bu verileri anlaşılması kolay ve kullanışlı biçimde sunuyor ve hastaların tercih ettiği şekilde yazıcı çıktısı, SMS, email veya faks olarak gönderiyor” diyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics