Sağlıkta Teknoloji 06 ARALIK 2013 / 12:09

E-Sağlıkta İstanbul yatırımı

e-Sağlık Şirketi Orion Health , pazardaki ilk Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ihalesini kazandı.Yeni Zelanda'nın en büyük yazılım ihracatçısı ve e-Sağlık teknolojisinin önemli isimlerinden Orion Health, Avrasya Bölgesi'ne hizmet vermesi planlanan yeni Türkiye ofisinin resmi olarak açıldığını duyurdu. Bu yeni ofis, şirketin Türkiye merkezli hizmet, geliştirme ve teknik destek ekiplerini bünyesinde barındıracak. Orion Health aynı zamanda Türkiye'deki ilk büyük anlaşmasını yaptığını da duyurdu.

Orion Health'in Uluslararası Başkanı, Charles Scatchard şunları söyledi: "Türkiye, sağlık bakımı ve e-Sağlık projelerinde önemli yeni yatırımlar yapıyor. Avrupa'nın en hızlı büyüyen ekonomisine sahip ve bölgesel bir merkez olan İstanbul'da açılan yeni ofisimiz, Türkiye ve yakınındaki bölgelerde işlerimizi genişletmek için güçlü bir yerel ekip kurma çabalarımızda attığımız ilk önemli adımlarımızdan biridir. Projeleri yerel olarak destekleyebilmenin değerini biliyoruz ve Türkiye'de ki fiziksel varlığımızın, bizi rakiplerimizden ayrı bir yere koyacağına inanıyoruz."

Koç Grubu Hastanelerinde kullanılmaya başlanacak

Orion Health Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS), Koç Grubu tarafından işletilen iki hastane için güçlü rakipler arasından seçildi. HBYS, 2014 yılında ülkenin en prestijli kurumlarından Koç Üniversitesi Hastanesi'nde ve bir sonraki yıl, İstanbul'daki önemli bir özel sağlık kurumu olan Amerikan Hastanesi’nde kullanılmaya başlanacak.

Rhapsody kayıtları anında çağırıyor

Klinik süreçler, hastane yönetimi ve hasta yönetimi açısından tam kapsamlı bir çözüm isteyen sağlık bakımı kuruluşları için tam entegre bir hastane bilgi yönetim sistemi olan Orion Health HBYS 'in RhapsodyTM entegrasyon motoru ve elektronik sağlık kaydı (EHR) çözümü, bu depoları ortadan kaldırmak ve tek güvenli ve doğru hasta kayıtlarına güvenilir erişim sağlamak için kullanılabilir. Tıbbi kayıtların neredeyse anında çağrılabilmesi zamandan ve maliyetten tasarruf sağlarken aynı zamanda sağlık uzmanlarının daha iyi klinik kararlar vermesine yardımcı olmakta ve sağlık bakım kalitesini ve sonuçlarını iyileştirmektedir.

Sağlık sektöründe BT yatırımları artacak

Türkiye'deki varlığımızın büyüyor olması, hastanelerin daha iyi hasta sonuçlarını elde etmesini sağladığı ve sağlık bakımı maliyetlerini azalttığı kanıtlanmış olan sağlık BT çözümlerine güvenle yatırım yapmalarını sağlayacaktır. İstanbul'daki yeni ofisimiz, bu pazara olan inancımızı ve Türkiye'deki sağlık bakımı yatırımlarının seviyesini yansıtmaktadır."

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics