Sağlıkta Teknoloji 30 EKİM 2013 / 09:51

Sağlık bilgileriniz artık cep’te

Sağlığınızın en yakın takipçisi Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, tüm tetkik sonuçlarınızı bir an olsun yanınızdan ayırmamanız için yeni bir uygulamaya imza attı. “Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri Medbilgi” ile tansiyon ölçümlerinizden EKG’nize, reçetelerinizden alerji ve kan testi sonuçlarınıza kadar tüm sağlık bilgilerinizi cep telefonunuz ile yanınızda taşıyabileceksiniz.

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, sağlık bilgilerini cep telefonunda saklamaya imkan tanıyan yeni mobil uygulamayı hayata geçirdi. iPad, iPhone ve tüm Android telefonlarda yerini alan uygulama ile hastane arşivlerinde dosya arama devri sona eriyor. Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri MedBilgi ile “kişiye özel mobil sağlık arşivi” dönemi başlıyor.

Herhangi bir sağlık kurum veya kuruluşuna bağlı olmaksızın, tamamen bağımsız bir iPad, iPhone ve Android uygulaması olan “Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri MediBilgi” için internet bağlantısı ya da veri alışverişine de gerek duyulmuyor.  Uygulama içerisine kullanıcı tarafından girilen bilgiler cihazın kendi sabit diskine kaydediliyor ve tamamen kendisi tarafından yönetiliyor. 

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri yetkilileri, 22 milyon erişkinin bir veya birden fazla kronik hastalıkla yaşadığı Türkiye’de, sağlıkta kötü sürprizlerin önüne geçmeyi, acil durumlar için hazırlıklı olmayı amaçladıklarını ve bu nedenlerle bu tip uygulamaları hayata geçirdiklerini ifade etti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics