Sağlıkta Teknoloji 14 KASIM 2013 / 11:53

Teletıp hizmeti ile diyabet hastalarına uzaktan takip

Acıbadem Mobil Sağlık, 14 – 21 Kasım Dünya Diyabet Haftası nedeniyle diyabet hastalığının kontrol altında tutulmasının önemini vurguluyor. Teletıp hizmeti ile diyabet hastalarının cihaz yardımıyla uzaktan takip edilerek, acil durum anında hızlı müdahale edilmesi sağlanıyor.Acıbadem Mobil Sağlık, 14 – 21 Kasım Dünya Diyabet Haftası nedeniyle dolayısıyla diyabet gibi kronik hastalıklarda günlük takibin önemini vurguluyor. Teletıp hizmetiyle sunduğu hızlı çözümlerle hem hastaların hem de hasta yakınlarının içinin rahat olmasını sağlayan Acıbadem Mobil Sağlık, Diyabet Haftası etkinlikleri kapsamında bir de özel kampanya düzenliyor. 


 

Teletıp Hizmetiyle İçiniz Rahat Olsun

Teletıp hizmeti kronik hastalığa sahip her yaştan hasta için büyük önem taşıyor. Teletıp sayesinde diyabet ve tansiyon gibi kronik hastalıklara sahip kişiler cihaz yardımıyla takip edilerek, acil bir durumda hemen müdahale şansı sunuluyor. Hizmet sayesinde kronik hastalığa sahip hastalar kolaylıkla 7/24 izlenebiliyor. Ayrıca istenmeyen durumlar yaşandığında hasta hemen aranarak ne yapması gerektiği konusunda telkinde bulunuluyor ve Acıbadem Mobil Sağlık ekibi hastanın bulunduğu yere ulaşana kadar telefonla destek devam ediyor. Bunun yanı sıra hasta yakınları da verilen kullanıcı adı ve şifreyle www.acibademmobilsaglik.com.tr’ye giriş yaparak hastanın ölçüm değerlerini takip edebiliyorlar.

Acıbadem Mobil Sağlık, Teletıp kapsamında hastalarına bir Teletıp cihazı veriyor. Kişiler, cihazı kullanarak şeker ölçümlerini kendileri kolaylıkla yapabiliyorlar. Ölçüm değerleri, bluetoothlu cihazlarla data hattı yoluyla Medikal Çağrı Merkezi’nde bulunan ve Acıbadem Mobil Sağlık hekimleri tarafından 7/24 izlenen ekranlara iletiliyor. Ölçüm değerlerine göre, gerekli görülen durumlarda hastalar, hekimler tarafından anında aranıp, telefonda sağlıklarıyla ilgili yönlendiriliyorlar. Eğer daha acil bir durum olduğu tespit edilir ve müdahale gerekirse, Acıbadem Mobil Sağlık’ın 9 saate kadar yoğun bakım hizmeti verebilecek donanıma sahip ambulansları devreye giriyor ve hastaya yerinde müdahale ediliyor.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN