Dosya Sanal Dünyanın Sanal Teknolojileri; Bulut ve Veri 30 NİSAN 2017 / 17:53

BT hizmetlerinin kurumsal profesyonelleri veri merkezleri

Rekabetin her geçen gün biraz daha yoğunlaştığı günümüzde kurum ve şirketler hem maliyetlerini düşürmek hem de daha sağlıklı teknoloji altyapılarına sahip olabilmek amacıyla farklı teknoloji – iş modellerini hayata geçiriyorlar. Bu doğrultuda gündemdeki en önemli konulardan birini bulut bilişim ve veri merkezleri hizmetleri oluşturuyor. Kendi asıl işine odaklanmak isteyen ve bu çerçevede teknoloji altyapı yatırımlarını bu işin profesyonel şirketlerine yani veri merkezlerine kaydıran şirketler, güvenli, esnek, ölçeklenebilir ve yedekli bir teknoloji altyapısı üzerinde işlerini gerçekleştiriyorlar. Veri merkezi işletmeleri de sundukları teknoloji altyapısı ve farklı servisler ile kurum ve şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerindeki en büyük destekçisi konumunda yer almaya başladılar. Elektrik, su şebekeleri üzerinden aldığımız hizmetler gibi bilişim altyapı ve servislerini profesyonel şirketlerden aldığımız bir dönemde bulunuyoruz.
Elektrik, su, doğalgaz gibi hizmetleri aldığımız kurumları şimdilik pek seçme şansımız yok. Fakat BT hizmetlerini alacağımız kurumları seçme şansımız var ve bu konunun önemi oldukça büyük. Veri merkezlerinin hem kendi teknoloji altyapısı hem de “güvenilirliği” burada birincil önceliği oluşturuyor. Kısacası, iş süreçlerimizin devamlılığı ve şirketimizin geleceği için teknoloji altyapımızın ne kadar önemli olduğunu unutmadan yeni eğilimleri incelemekte fayda var.
 
ETİKETLER : 1120

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN