Dosya Sanal Dünyanın Sanal Teknolojileri; Bulut ve Veri 29 NİSAN 2017 / 17:46

Radore’nin Tier III+ standartlarına uyumu onaylandı

İşletmelerden yatırımcılara, tüm sektöre veri merkezlerinin artı ve eksileri konusunda danışmanlık sunan Unisonius’un bünyesindeki Datacenterportal, detaylı denetimleri ile Radore’nin Tier III standartlarına uyumlu olduğunu onayladı. Küresel bir mecra tarafından en üst standartlarda tescillenmenin önemine işaret eden Radore Veri Merkezi Pazarlama Müdürü Görkem Öztürk, güvenlikten iklimlendirmeye, enerji hatlarından operatör bağımsızlığına kadar birçok alanda denetimden başarıyla geçtiklerini açıkladı. Datacenterportal’ın denetim sırasında dikkat ettiği konu başlıkları ve Radore’de hazır bulunan özellikler şöyle sıralanıyor:
Güvenlik: Kart okuyuculu biyometrik güvenlik sistemleri, 7/24 dijital ve fiziksel izleme ile şifreli, kilitli, kart okuyuculu özel (paylaşımsız) kabinler ve kafes alanları, veri merkezine hızlı erişim, Radore’ye özel güvenlikli asansör, minimum fiziksel risk, maksimum operasyonel kolaylık sağlayan askılı kablo taşıma sistemleri, yetki ve erişim kontrolü.
Enerji: Yedekli (A+B) Busbar hattı, ana omurga network donanımı için yedekli enerji kaynağı, yedekli newave (ABB) UPS sistemi, A ve B enerji hatlarıyla çift besleme, enerji yedekliliğini destekleyen akü odası, otomatik geçiş senkronizasyon kontrol panosu.
İklimlendirme: Free Cooling teknolojisi ile N+1 yedekli soğutma altyapısı, enerji verimliliği için sıcak hava koridorları, 3x840 kW gücünde iklimlendirme bileşenleri yedekli sirkülasyon pompaları.
Felaket kurtarma: Honeywell hava örneklemeli duman detektörleri, Siemens ve 3M yangın söndürme sistemleri.
Kesintisiz erişim: Tam yedekli 1,6 Tbit/s kapasiteli internet erişimi, enerji, iklimlendirme ve güvenlik altyapısı için 7/24 anlık izleme, operatör bağımsızlığı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics