Dosya Sanal Dünyanın Sanal Teknolojileri; Bulut ve Veri 29 NİSAN 2017 / 17:42

Sistemler yenileniyor

Citrix Türkiye Ülke Müdürü Altan Cengiztekin
 
Kurumlar dijital dönüşümü benimsedikçe BT departmanları da bu dijital dönüşümün getirdiği ihtiyaçlar ve aşılması gereken zorluklar çerçevesinde kendilerini yenileyip, iç ağlarını yeniden düzenliyorlar. Konu veri merkezlerini iyileştirmeye geldiğinde ise, geleneksel altyapılar operasyonları iyileştirmeyi zorlaştırabiliyor. Eski ağlar, verileri ve uygulamaları fiziksel sunuculara yönlendiren ve uygulamalara ve kullanıcılara veri darboğazlarına neden olacak bir şekilde parçalara ayrılmış olabiliyor ve bu verimsizlik yaratabiliyor. Sanallaştırma sürekli olarak gelişmeye devam ettikçe, ağların verimsizliği ile ilgili sorunlar çözümsüz kalmaya devam ediyor. Uygun bir ağ çözümü olmadan, kuruluşlar zaman, para ve verimlilik kaybediyorlar.
Günümüzün mobil iş dünyasındaki artan veri tüketimi ile birlikte, yüksek oranda iş yüklerini desteklenin, geleneksel veri merkezleri için büyüyen bir zorluk olduğuna dikkat çeken Citrix Türkiye Ülke Müdürü Altan Cengiztekin, Citrix olarak, konsolidasyon teknolojilerini kullanarak, daha küçük veri merkezleri ve daha az ağ altyapısı ile daha yüksek iş yüklerini desteklemenin mümkün olabileceğini düşünüyor, çözüm ve faaliyetlerimizi buna göre şekillendiriyoruz” dedi.
Kuruluşların veri aktarımını korumak ve iyileştirmek için, fiziksel veri merkezlerinden uzaklaşmaya başladıklarını belirten Altan Cengiztekin, şunları kaydetti: “Bulut teknolojisinin gerisinde kalan ağlar kapsamında bu, veri merkezleri konsolidasyonu için mükemmel bir fırsat. Veri merkezlerinin altyapısını yükseltmek için çok sayıda neden var. Bu daha küçük veri merkezlerine sahip olmak, fiziksel depolama donanımlarını azaltmak, elektrik tüketimini düşürmek ve BT ortamını basitleştirmek anlamına geliyor. Konsolidasyon, sürekli artan, maliyet etkin yatırım getirisi ve zahmetsiz bulut tabanlı ölçeklenebilirlik sunuyor. Citrix çözümü aracılığıyla, yeni nesil bir altyapıyı tasarlayan ve veri merkezlerini konsolide eden kuruluşlar ayrıca üstün konsolidasyon yoğunluğunun, sorunsuz ağ entegrasyonun, sunucular arasındaki sıfır etkinin ve donanım eklemeden büyüyebilmenin keyfine varıyorlar.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics