Dosya Sanallaştırma 08 KASIM 2013 / 08:36

Yeni dünyanın kurumsal verimlilik aracı; sanallaştırma

Sanallaştırma kurumların altyapı maliyetlerini düşürürken aynı zamanda altyapı yönetiminde esneklik ve çevikliği de artırıyor.

Yönetilebilirlik, maliyet kontrolü ve ani büyümelere proaktif tasarım olanakları sağlayan sanallaştırma teknolojileri günümüz bilişim dünyasının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Veri merkezlerinden çıkıp ağ ve masaüstü sistemlere kadar geniş bir yelpazede ele alınmaya başlanan sanallaştırma teknolojileri artık getirdiği avantajlar nedeniyle her ölçekten şirketin de gündeminde. Sanallaştırmanın en başta sayılabilecek en önemli faydaları arasında enerji tasarrufu, yönetim kolaylığı, maksimun erişelebilirlik, kurumların iş sürekliliğini artırması ve kurumlara sistem yatırımı ve işletim maliyeti tarafında sağladığı avantajlar yer alıyor.
Bugün masaüstü, veritabanı, ağ, sunucu ve depolamada olmak üzere beş alanda gerçekleştirilen sanallaştırma alanında 2014 yılında özellikle masaüstü ve depolama sanallaştırma projelerinde artış olacağı öngörülüyor.
ETİKETLER : Sayı:946

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN