Dosya Savunma Teknolojileri ve Bilişim 05 HAZİRAN 2016 / 06:20

FARKLI KÜLTÜR VE COĞRAFYALARA HİTAP ETMELİYİZ

Dünyada özellikle Orta Doğu ve çeşitli bölgelerdeki savaş hali maalesef başta ülkemiz olmak üzere çoğu ülkenin savunma stratejilerini daha önemli hale getirdi ve bu alandaki yatırım ve projelere olan ihtiyacı artırdı. Bilişim teknolojilerindeki gelişmeler ve erişilebilirlikle artık savaşların bilişim cephelerine de taşındığını kaydeden YD Yazılım Genel Müdürü Oğuz Yılmaz, şunları kaydetti:
“Bu fırsat ve tehditlerden yola çıkarak, savunma ihracatı hedeflerine ulaşmak için; sağlam, güvenilir ürünler ortaya koyup farklı kültür ve coğrafyalara hitap etmek vazgeçilmez unsurlar olacaktır. 
YD Yazılım olarak, kurum ve kuruluşların bilişim teknolojileri alanındaki özel çözümlere olan ihtiyaçlarını karşılamak, yenilikçi yaklaşımlarla ileri teknolojide projeler üretmek amacıyla 2003 yılında ODTÜ Teknokent’te faaliyete başladık ve kuruluşumuzdan bugüne sürekli büyüyen ve gelişen ekibimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. ‘En çok tercih edilen, çözümde ve kalitede ilk akla gelen firma olmak’ vizyonuyla çıktığımız yolda daha iyi hizmet sunabilmek için güncel teknolojileri takip ediyor, yeni metodolojileri süreçlerimize entegre ediyor ve hizmet kalitemizi iyileştiriyoruz. Bu doğrultuda savunma sanayi sektörüne yönelik olarak; müşterilerimizi hazır kalıplara sığmaya zorlamıyor, ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek bilişim ve eğitim alanlarında süreçlerine uyum sağlayacak özel çözümler üretiyoruz. Savunma sanayinde kullanılan ve geliştirilen araç ve teçhizatların doğru kullanımı ve tanıtımının, nihai ürünün başarısında etkin bir rol oynadığını düşünüyoruz. Etkileşim ve simülasyon içeren eğitim ve tanıtımlar hazırlayarak ilgili araçların yetkinliklerinin son kullanıcılar tarafından doğru bir şekilde öğrenilmesini ve daha az maliyetli bir şekilde gerçek ortama uygun talimler yapılabilmesini sağlıyoruz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics