BThaber Ekler e-devlet Sayı:37 01 OCAK 2013 / 12:56

Çok kısa zamanda inanılmaz bir iş başardık!

Danıştay Başkanlığı, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Bayman, önce UYAP’a karşı direnişlerini, sonra da projeyle gelinen noktayı ve elde ettikleri faydaları paylaştı. “En sonunda kaçınılmaz son gerçekleşti ve Danıştay da artık bir UYAP kullanıcısı oldu” diyen İbrahim Bayman, yıllar süren uzun bir direnişten sonra en son yargı birimi olarak, UYAP kullanmaya başladıklarını ifade etti.

İbrahim Bayman, Danıştay’ın bu direnişi kırma hikâyesini de şöyle anlattı: “Bu direniş ancak yasayla kırıldı! Yasa değişti ve Danıştay Bilgi İşlem Merkezi’nin bölge idari mahkemeleriyle uyumlu ve koordineli bilgi işlem kurulmasına ait düzenlenmesi gelince biz de hemen kolları sıvadık. İlk yapmamız gereken şey yazılımdı çünkü mevcut kullanılan yazılım UYAP’ın sistemine uygun değildi; dosya gidiş gelişine imkân vermiyordu. Bu yazılımları en kısa sürede nasıl yaparız diye düşündük; UYAP’ı, altyapısını ve aynı zamanda yargıyı da bilen yazılımcılar olursa daha hızlı olur dedik ve Adalet Bakanlığı’nın Bilgi İşlem Dairesi’nde vardır diye kapılarını çaldık, onlar da desteklerini esirgemediler.
YORUMLAR
faik ahmet akyildiz 01 HAZİRAN 2014 / 00:45 0 0
Evet uyap sistemi davayla iletişim açisindan çok guzel bir sistem duşunenin yapanin uygulayanin fikrine duşuncecesine eline sağlik birde iletişim sistemi olsa daha iyi olur 0530 665 67 16
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN