BThaber Ekler e-devlet Sayı:37 01 OCAK 2013 / 13:12

NetApp dünyaya paralel olarak Türkiye’de de büyüyor

Genç ve hızla büyüyen bir şirket olmalarının yanı sıra inovatif yaklaşımlarını da vurgulayan NetApp Ankara Bölge Müdürü Burak Koç, SEGBİS projesinin önemine vurgu yaptı. “Bugün biz de, burada NetApp olarak bir ilki yaşadık” diyen Burak Koç, “Roller değişti; hep biz gider anlatırız. Bugün burada siz anlattınız biz dinliyoruz. Bundan da çok mutlu olduk çünkü ben bunların hepsini satın alıyorum. Yaptığınız bütünleştirmeleri, UYAP’ın sağladığı olanakları kabul ediyoruz, görüyoruz ve bu yapılanlardan gururlanıyoruz. Biz genç bir şirketiz ama hızla büyüyoruz aynı zamanda. Dünyada ortalama yüzde 36 büyüyoruz. Yansımaları Türkiye’de de paralel oluyor. Son IDC rakamlarında sadece depolama pazarı olarak bakıldığında yüzde 30’luk pazar payının sahibiyiz. Bu bizim için gurur verici; hem yeni ve küçük olmak, hem de hızlı büyüyebilmek. Tabii ki bunun arkasında teknolojik sebepler var; çok inovatif bir şirketiz. Hatta depolama üreticileri arasında tek inovasyon şirketi olduğumuzu söyleyebiliriz” açıklamasını yaptı.

SEGBİS projesini çok önemsediklerini dile getiren Koç, düşüncelerini şöyle ifade etti: “Bu projenin bir projeksiyon yaratacağını, önümüzdeki 5-6 yıl içerisinde analiz edilmesi gereken verinin çok yüksek miktarlara varacağını, bunun dünyada da yapılmış projeksiyonlarla örtüşeceğini düşünüyorum.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN