BThaber Ekler e-devlet Sayı:37 01 OCAK 2013 / 13:13

Servis organizasyonları maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı oluyor

Microsoft Türkiye Kamu Güvenliği Bölümü Kurumsal Satış Yöneticisi Semih Puyan, kamu sektörüne yönelik yaklaşımlarını açıkladı.

Semih Puyan, Microsoft Türkiye olarak kamu sektörü içerisinde üç ayrı dikey sektöre odaklandıklarını şu şekilde dile getirdi:
“İlki; kamu sektörü; ilgili bağlı bakanlıklar. Eğitim sektörü dediğimiz MEB ve altındaki bağlı kuruluşlar. Kamu güvenliği dediğimiz Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Savunma teşkilatı ve Emniyet teşkilatını kapsayan kurumlar. Bu dikeyle ilgili olarak sunduğumuz platformlarımız mevcut, onlar üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Günümüzde herkesin de bahsettiği gibi teknolojinin hızla ilerlemesi ve özellikle mobiliteye verilen önem; bu önemle birlikte sosyal ağlardaki yoğun artış, bununla beraber büyük bir verinin oluşması ve hepsiyle beraber bulut bilişim çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Bizler de Microsoft olarak bu konularda ciddi çalışmalarımıza devam diyoruz. Sizin de takip ettiğiniz gibi Ekim ayında Windows 8’in duyurusu yapıldı ve son kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Keza aynı şekilde Windows Phone 8’de şu anda satışta ve kullanımda. Çok yakın bir sürede Office 2013’ün de duyurusunu yapacağız.”

Servis organizasyonlarından da bahseden Puyan, “Servis organizasyonları, yapmış olduğumuz teknoloji yatırımlarından; kurumsal anlamda söylüyorum, en yüksek geri dönüşü almanızı sağlayan, maliyetlerinizi düşürmenize, üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olan, proje ve strateji geliştiren, direkt olarak kendi öz kaynaklarımızdan sağladığımız destek ve danışmanlık hizmetidir. Danışmanlık hizmeti kapsamında teknolojinin tasarlanması, kurgulanması ve kurulumu içeren projeler için altyapı ve danışmanlığı sağlamaktayız” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics