BThaber Ekler e-devlet Sayı:37 01 OCAK 2013 / 12:54

Siber güvenlik desteğimiz her zaman sürüyor

TÜBİTAK BİLGEM Program Yöneticisi Mutlu Sancaktutar, Avrupa Birliği ile devam eden projelerinden bahsetti. BİLGEM’in TÜBİTAK’ın bilişim ve bilgi güvenliği ileri teknoloji araştırma merkezi olduğunu kaydeden Mutlu Sancaktutar, merkezin Gebze’de konuşlu olduğunu söyledi.

Sancaktutar, TÜBİTAK’ın mevcut devam eden proje ve operasyonlarının paralelinde, organizasyon yapısı itibarıyla daha efektif, daha sonuç odaklı çalışmayı imkânlı kılacak farklı organizasyonel düzenlemelerin de devam ettiğini açıkladı. Mutlu Sancaktutar, “Enstitülerimizde merkezlerimizde program yönetimi, iş alan yönetimi başlığında birimler oluşturuluyor. Burada maksadımız TÜBİTAK’ın teknik uzmanlık başlıkları bazında oluşan organizasyon yapısının ön tarafında kurumlarımıza bakan, müşterilerimize ve yararlanıcı vatandaşlarımıza da bakan tarafta, sektör bazında koordinasyon yapılması. Belli bir sektörel amaç etrafında derleyip koordinasyon halinde sunacak ön yüzde program yönetimi ya da alan yönetimi şeklinde isimlendirdiğimiz roller oluşturuldu. Avrupa Birliği ile Yedinci Çerçeve kapsamında devam eden projelerimiz var; siber güvenlik desteğimiz zaten ilk akla gelen başlıklardan. Adalet Bakanlığı’nda Pardus kullanımı gündemimizde; şu an çalışılıyor. Kamu Sertifikasyon Merkezi üzerinden şu anda 58.980 aktif kullanıcımız elektronik imza hizmeti alıyor, bununla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor” açıklamasını yaptı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN