Sektörel 20 ARALIK 2012 / 18:59

449 genç meslek sahibi oluyor

Tempo Çağrı Merkezi’nin İŞKUR işbirliği ile Temmuz ayında başlattığı “Çağrı Merkezi Elemanı Meslek Edindirme Kursu” ilk mezunlarını verdi. 833 kişinin kurs gördüğü projede ilk etapta 449 kişi meslek sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.

Afyonkarahisar’da 2009 yılından bu yana bin Afyonlu gençle mobil telekomünikasyon, finans ve sigorta gibi Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinde ulusal ve uluslararası pek çok marka, kurum ve kuruluşa hizmet veren Tempo Çağrı Merkezi’nin İŞKUR ile başlattığı istihdam projesi ilk mezunlarını verdi. Temmuz ayında 8 sınıfla başlayan ve 833 kişinin eğitim aldığı “İŞKUR Çağrı Merkezi Elemanı Meslek Edindirme Kursu”nu başarıyla bitirenlerden 449’u istihdam edildi ve Tempo Çağrı Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törende Tempo Çağrı Merkezi Genel Müdürü Cemal Akar ve İnsan Kaynakları Direktörü Özgül Topkan’la birlikte Afyon Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk ile İŞKUR İl Müdürü Erdem Ünlüyalvaç da hazır bulundu.

Sertifika töreninde konuşan Tempo Çağrı Merkezi Genel Müdürü Cemal Akar, çağrı merkezi sektöründe İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirdikleri bu proje sayesinde Afyonkarahisar’daki gençlerin sektörün en kapsamlı eğitimini alarak meslek sahibi olduklarını belirtti. Akar, “İlk mezunlarımızdan 449 gencimiz, “Çağrı Merkezi Elemanı Meslek Edindirme Kursu”nu başarıyla bitirerek sertifikalarını aldı. Bu gençler, kısa vadede Tempo için, orta ve uzun vadede ise ülke ve sektör için büyük kazanç. Burada edindikleri bilgilerden tüm kariyerleri boyunca faydalanabilecekler. Biz de Tempo Çağrı Merkezi olarak gençlerimizi sektöre kazandırmak, onlara parlak bir kariyer sunmanın heyecanını yaşıyoruz. ” dedi.

Sertifika töreninde söz alan İŞKUR İl Müdürü Erdem Ünlüyalvaç da Tempo Çağrı Merkezi ile oluşturdukları istihdam projesinin ilk mezunlarını vermesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “İŞKUR’un internet sitesine yapılan başvurulardan seçilen adaylarla yapılan mülakatlar sonucu tespit edilen kursiyerler, eğitim programına katıldı. Aldıkları eğitim süresi boyunca kursiyerlerimize İŞKUR olarak günlük 20 TL’lik bir desteğimiz oldu. Yine eğitimleri süresince kursiyerlerimizi iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı güvence altına aldık. Şimdi ise bu desteğin sonucu karşımızda. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz en kapsamlı eğitim programını başarı ile bitiren gençlerimiz sertifikalarını aldılar ve Tempo Çağrı Merkezi’nin kadrolu birer çalışanı oldular.” diyerek Tempo Çağrı Merkezi ile gerçekleştirdikleri projenin önemini vurguladı.

Bir yıl sürecek proje kapsamında 40 günlük ‘Müşteri Asistanı Programı’ ile 68 günlük ‘Çağrı Merkezi Elemanı Programı’nı başarıyla bitiren katılımcılar, Tempo Çağrı Merkezi’nde Müşteri Temsilcisi olarak işe başlayacak.

“İŞKUR Çağrı Merkezi Elemanı Meslek Edindirme Kursu” ve istihdamlar 2013 yıl sonuna kadar devam edecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics