Sektörel 20 AĞUSTOS 2013 / 16:44

Accor Otelleri BT toplantısında yeni teknolojiler konuşuldu

Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, İbis, İbis Budget ve İbis Styles otellerini bünyesinde bulunduran Accor, 2013 yılı Accor Türkiye BT  Toplantısı ve Çalıştayı 20-21 Ağustos tarihleri arasında İbis Esenyurt otelinde gerçekleştiriliyor.

Accor Otelleri Türkiye Bilgi İşlem Müdürü Rıza Uğur, yeni otel teknolojilerin tanıtılması ve bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen Accor Türkiye BT  Toplantısı ve çalıştayının önümüzdeki sene kapsamını daha da genişletmeyi hedeflediklerini belirtti.

HP, Microsoft, Samsung, Systimax, Linux, Security, Oda Tel gibi şirketlerin otellere özel çözümlerinin paylaşıldığı toplantının ilk gününde sunuculardan, ağ altyapılarına, güvenlik çözümlerinden televizyon sistemlerine kadar pek çok konuyla ilgili sunumlar gerçekleştirildi.

İnteraktif ekranlar ön planda

Samsung Orta Doğu ve Kuzey Afrika Görüntüleme Çözümleri Bölge Müdürü Ahmet Remzy, Samsung’un otellere yönelik çözümlerini paylaştığı sunumunda şunları aktardı: “Otel müşterilerinin artık en öne çıkan isteklerinden biri kullandıkları akıllı cihazlarındaki video ve fotoğraflarını kaldıkları odadaki büyük ekranlara aktarmak. İnteraktif ekranlar ve IPTV’ler ön planda. 2013 yılında ürün gamımızı daha da genişleterek her otele uygun çözümler sunuyoruz. 2006-2012 yılları arasında tasarım ve inovasyon geliştirme ile ilgili 642 ödüle sahip Samsung’un 24 tasarım laboratuarı bulunuyor.”

İkinci gün gerçekleştirilecek BT çalıştayında her konunun uzmanı HP, Microsoft, Systimax şirketlerinden ve Turcom Teknoloji‘den yönetici ekipler yer alacak.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics