Sektörel 08 NİSAN 2013 / 08:15

Akıllı Belediyecilik Zirvesi gerçekleştirildi

Marmara Belediyeler Birliği tarafından, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda düzenlenen Akıllı Belediyecilik Zirvesi 28-29 Mart’ta Mart’ta İstanbul Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirildi.
Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nin ilk gününde katılım yoğundu. Toplam 2103 belediye, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketi, 114 özel şirket, 21 sivil toplum örgütü ve 10 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen zirve, Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy’un açılış konuşmaları ile başladı.
Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe açılış konuşmasında teknolojiye verdiği önemi belirtirken, “Belediyecilikte yeni teknolojilerin kullanımını destekleyip, yerel yönetimler ve belediyeler arasında işbirliği ve dayanışmayı geliştirmek için bugün Akıllı Belediyecilik Zirvesi’ni düzenliyoruz. Birlik olarak; belediyecilikte yeni teknolojilerin kullanımını destekleyip, yerel yönetimler ve belediyeler arasında işbirliği ve dayanışmayı geliştirmeye büyük önem veriyor, özel sektörle yerel yönetimleri ortak paydada buluşturuyor, belediyelerimizle özel sektör arasında her platformda köprü vazifesi görmenin kıvancını yaşıyoruz. Değişen Dünyada Akıllı Şehir Vizyonu ve Akıllı Vatandaşlık Hizmetleri konusunda dünya örneklerini, birbirinden farklı bilişim sistemlerini, katılımcı ve modern teknolojileri takip eden bir yerel yönetim anlayışının yerleşerek yaygınlaşmasını temenni ediyorum” dedi.
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise “Mobil tabanlı teknolojileri yaymak, herkesin kullanımına sunmak için çalışıyoruz. Bu özel teknolojiler yaşadığımız şehri daha çağdaş ve güvenli yönetimine katkı sağlıyor. Bu bağlamda belediyelerle başarılı projeler gerçekleştiriyoruz. Belediyelerin saha çalışmalarına destek olacak çalışmalar yapıyoruz. Mobil tabanlı teknolojilerin gelişmesi için baz istasyonları oldukça büyük önem taşıyor” dedi.
ETİKETLER : Sayı:916

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics