Sektörel 18 ŞUBAT 2013 / 08:16

Ankara’da yeni nesil veri merkezi

İstanbul, İzmir ve Ankara’da veri merkezleri bulunan Turkcell Grubu, son olarak Ankara’da Söğütözü’nde açtığı Olağanüstü Durum Merkezi ile toplamda 7 lokasyonda, 7 bin metrekare alanda küçük ve orta ölçekli şirketlere hizmet veriyor. Turkcell, yeni nesil bulut servisleri sayesinde şirketlere uzaktan veri ve sunucu yedekleme hizmetleri sunuyor. Kurumsal e-posta, sanal sunucu, yedekleme ve veri barındırma servisleri ile birlikte mobil ve sabit servislerini birleştiriyor.
Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, yeni nesil veri merkezlerini, değişen iş ihtiyaçlarına verimli, güvenilir ve hızlı bir şekilde cevap verecek şekilde tasarladıklarını belirterek, “Böylece hizmet verdiğimiz şirketlerin pazara giriş hızları, mali verimlilikleri ve pazardaki rekabet güçleri artıyor” dedi.
Veri merkezi hizmetlerinin temelini oluşturan bulut servisinin olmazsa olmazının genişbant altyapısı olduğunu vurgulayan Erkan, “Veri merkezinde farklılaşmamızı sağlayan en büyük etken, Turkcell Grup olarak yaptığımız yatırımlardır. Turkcell Superonline ile Türkiye’nin 81 iline yayılmış 31 bin km fiber internet ağımız, grup olarak sürekli güçlendirdiğimiz 3G mobil şebekemizle, toplam 7 lokasyonda büyüklüğü 7 bin metrekareye ulaşan veri merkezlerimiz bulunuyor. Bugün bilgiye erişimde hız, süreklilik ve güvenilirlik en kritik konular. Bir veri merkezinin, bu üç koşulu mükemmel şekilde karşılayacak altyapıya sahip olması çok önemli. Bu merkezlerimizle KOBİ’lerimizin hayatında çok büyük bir boşluğu doldurduğumuza inanıyoruz. Bugüne kadar yetişmiş bilgi işlem kaynağı istihdam etmekte zorlanan, yüksek yatırım maliyetleri yüzünden bilgi teknolojileri yatırımlarını geciktirmek zorunda kalmış tüm işletmelerimize artık bu ihtiyaçları için Turkcell Bulut Servisleri ile bir fırsat bütünü sunuyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:909
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN